Завдяки деокупації та розмінуванню цьогоріч площа посівних в області буде більшою – Олег Синєгубов

Завдяки деокупації та розмінуванню цьогоріч площа посівних в області буде більшою – Олег Синєгубов

Із понад 1,2 млн га посівних площ у цьому році планується проводити роботи на 635 тис. га, що на 18% більше, ніж минулого року.

Про це начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. 

«Завдяки деокупації, розмінуванню, яке вже встигли провести, маємо можливість збільшити посівну площу. 570 тис. га досі потенційно заміновані», – розповів Олег Синєгубов. 

Він також зауважив, що на сьогодні більш ніж половина території області вважається потенційно небезпечною. 

«Підрозділами ДСНС, зведеними загонами Національної поліції, військовими саперами було ліквідовано майже 52 тисячі вибухонебезпечних предметів», – повідомив начальник ХОВА.

У тому числі вибухотехніки вже обстежили 800 км ЛЕП, але ще потрібно перевірити біля 8000 км. Від розмінування залежить відновлення комунікацій, зокрема, електропостачання. 

«Наразі розмінування ускладнене погодними умовами. Проводимо лише оперативне розмінування, якщо люди звертаються при виявленні потенційно вибухонебезпечного предмету. На жаль, майже щодня ми маємо підрив цивільних людей на мінах, розтяжках тощо», – зазначив Олег Синєгубов. 

За даними начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області Олександра Волобуєва, від початку повномасштабного вторгнення рф у Харківській області сталося 123 випадки підриву цивільного населення внаслідок спрацювання вибухонебезпечних предметів. У результаті цього загинули 18 людей.

На небезпечних ділянках піротехнічні служби встановлюють таблички з попередженням «Обережно! Міни!». Населення просять бути уважними та в жодному разі не прибирати такі попередження, оскільки це може коштувати комусь життя. 

Більше фото дивіться за посиланням.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація