У трьох деокупованих селах Чугуївщини завершують відновлення електромереж, що були майже знищені

У трьох деокупованих селах Чугуївщини завершують відновлення електромереж, що були майже знищені

На деокупованій територій Чугуївського району тривають роботи із розмінування критичної інфраструктури та відновлення електропостачання.

Внаслідок активних бойових дій поблизу населених пунктів Гракове, Степове та Мосьпанове лінії електропередач були знищені на 80%, а місцями вщент. Світло відновлюють спільними зусиллями піротехнічних підрозділів ДСНС та фахівців «Харківобленерго». Хід робіт перевірив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

«Прийшли наші підрозділи ДСНС, розмінували територію і зараз триває процес відновлення електроенергії у декількох населених пунктах. Найближчим часом плануємо підключити більше 1000 споживачів. Очікуємо, що з появою електроенергії у ці населені пункти повертатимуться місцеві жителі. Будемо допомагати їм у відновленні будинків», – зазначив Олег Синєгубов. 

Аби повністю завершити роботи та подати світло до осель, електрикам необхідно відновити більше кілометра високовольтної лінії. 

«На більшості ділянок ми тягли абсолютно нові дроти. Бо пошкоджені просто не підлягали відновленню. Зокрема, зараз перевіряємо підключення будинків до мережі. Частину вулиць вже відпрацювали, на інших ще працюємо», – розповів начальник Чугуївського районного електричних мереж АТ «Харківобленерго» Андрій Семенов.

Електрики розповідають, що найважча робота – відновлення ліній електропередач, що проходять полями та лісопосадками. Особливо поряд з колишніми позиціями окупантів. Такі ділянки вимагають ретельного розмінування спецтехнікою ДСНС.

Нагадаємо, напередодні енергетики регіону повернули світло до села Норцівка Ізюмського району. Населений пункт було знеструмлено внаслідок бойових дій з 10 березня того року.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація