Спортсмени Харківщини готуються до Європейських ігор

Спортсмени Харківщини готуються до Європейських ігор

З 21 червня по 2 липня в Польщі відбудуться III Європейські ігри, за медалі яких в складі збірної України боротимуться 24 представника Харківської області.

На Ігри їдуть 263 українські спортсмени та спортсменки. Це на 65 спортсменів більше, ніж на попередніх. Вони візьмуть участь у 27 з 30 представлених дисциплін.

Харків’яни будуть змагатися в дев’яти видах спорту:

– Артистичне плавання – Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Анастасія Шмоніна, Олеся Дерев’янченко, Дар’я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко та Марія Хованська.

– Бадмінтон – Гліб Бекетов, Михайло Махновський, Поліна Бугрова, Єлизавета Жарка, Марія Столяренко.

– Бокс – Ярослав Харциз.

– Брейкінг – Анна Пономаренко.

– Велосипедний спорт (маунтенбайк) – Олександр Коняєв.

– Легка атлетика – Ярослав Ісаченков та Ірина Нерубальщук.

– Таїландський бокс Муей Тай – Єгор Скуріхін.

– Теніс настільний – Ганна Гапонова.

– Тхеквондо (ВТФ) – Андрій Чумаченко.

Крім цих видів українці змагатимуться за медалі в стрибках у воду, веслуванні на байдарках і каное та веслувальному слаломі, фехтуванні, кульовій та стендовій стрільбі, скелелазінні, дзюдо, велоспорту ВМХ, триатлоні, сучасному п’ятиборстві, стрільбі з лука, баскетболу 3х3, стрибках на лижах з трампліну, пляжному футболі, кікбоксингу, карате та текболі.

Змагання у 19 олімпійських дисциплінах стануть частиною кваліфікаційного відбору на Олімпійські ігри-2024 у Парижі.

Нагадаємо, що на минулих Європейських іграх, які відбулися у 2019 році в Мінську, українські спортсмени здобули 16 золотих, 17 срібних та 18 бронзових нагород. Медалями відзначилися і харків’яни. Боксер Микола Буценко завоював «срібло» у ваговій категорії до 56 кг, а легкоатлет Богдан Бондаренко здобув «золото» в командних змаганнях та бронзу в стрибках у висоту.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація