«Продовжуємо ліквідовувати наслідки ворожого удару по нафтосховищу у Харкові», – Євген Іванов

Про це йшлося під час установчого засідання під головуванням заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова.

Після ворожого удару по нафтобазі у Немишлянському районі Харкова та витоком паливно-масильних матеріалів в екосистеми регіону, правоохоронці та профільні служби посилили перевірки даних об’єктів. Нині активна робота проводиться по усім районам обласного центру, а також в Чугуївському та Харківському районах області. 

«Сформовані під час останнього засідання КТЕБ та НС робочі групи, до складу яких увійшли представники ДСНС та правоохоронці продовжують перевіряти нафтобази. За даними міської влади у Харкові завершилися перевірки і триває обробка даних», – повідомив Євген Іванов. 

Також триває робота з ліквідації наслідків удару у Харкові. Комунальники з профільними службами зняли більше 6,5 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття на 5 вулицях, що стали епіцентром надзвичайної ситуації. З найближчого до місця трагедії колектора викачали більше 200 кубометрів паливно-мастильних матеріалів. 

«Спільно з профільними службами продовжується робота із локалізації та ліквідації нафтових плям у річках Харкова. Встановлені додаткові бонові загородження та щодня застосовується сорбент. Відповідно до моніторингу, ці заходи стримують розповсюдження небезпечних речовин», – розповів директор Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради Дмитро Липовий. 

Водночас, триває моніторинг стану питної води та наявність в ній небезпечних речовин. 

«Нараз перевіряються джерела, наближені до річок Харків, Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець. Потрапляння нафтопродуктів до цих джерел не зафіксовано. Також, за повідомленням колег з Донецької області, небезпечних речовин в питних джерелах їхнього регіону не зафіксовано. Це свідчить про те, що докладеними зусиллями, вдалося локалізувати та запобігти подальшому розповсюдженню нафтової плями в сусідні області», – розповіла начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області Тетяна Божко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *