Посилюємо евакуацію та забезпечення переселенців, – Олег Синєгубов на Куп’янщині

Під час наради з керівниками місцевих адміністрацій начальник Харківської ОВА обговорив посилення евакуації місцевих жителів у більш безпечні місця.

Наразі в Куп’янській громаді залишаються проживати 4400 людей. Зважаючи на небезпечну ситуацію та постійні ворожі обстріли, зокрема з використанням FPV-дронів та реактивних систем залпового вогню, необхідність евакуації мирного населення стає все більш актуальною. 

«Спільно з профільними службами, правоохоронцями та Координаційним гуманітарним центром посилюємо роботу з оповіщення жителів прифронтових населених пунктів про необхідність покинути небезпечні території. Завдяки постійному чергуванню маємо змогу без очікування вивозити людей з будь-якої точки. Зважаючи на наближення холодів, пришвидшуємо темпи евакуації та розширюємо кількість місць для тимчасового проживання у гуртожитках вищих навчальних закладів Харкова», – зазначив Олег Синєгубов.

Всіх евакуйованих забезпечують гуманітарною підтримкою у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, грошовою допомогою в розмірі 10800 гривень, також людям надають юридичний і психологічний супровід.

«У місцях тимчасового перебування підтримуємо зворотний зв‘язок з евакуйованими людьми, вирішуємо питання щодо забезпечення гуртожитків сімейними лікарями у достатній кількості, адже там зараз проживає велика кількість неповнолітніх», – додав начальник Харківської ОВА.

За даними очільника Куп’янської РВА Андрія Канашевича, станом на сьогодні ситуація в районі залишається складною, території Дворічанської, Петропавлівської, Курилівської, Кіндрашівської, Вільхуватської, Великобурлуцької та Куп’янської знаходяться під постійними обстрілами окупантів.

«Населення лівого берега річки Оскіл у Куп’янському районі складає 2329 осіб. На сьогодні з територій Курилівської та Петропавлівської громад залишається евакуювати 10 дітей у складі 7 родин. На лівому березі Осколу немає ні світла, ні газу, а через безпекову ситуацію доставити гуманітарну допомогу неможливо», – розповів Андрій Канашевич.

Як зазначив очільник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін, переважна більшість людей, які залишаються на лівобережжі міста Куп’янськ – пенсійного віку.

«Попри постійні ворожі обстріли та посилену інформаційну роботу люди неохоче погоджуються на евакуацію, або повністю ігнорують заклики виїхати до більш безпечних місць. Для посилення інформування людей у місті встановили 29 бордів з контактами служб, які задіяні у евакуаційних заходах», – розповів Андрій Беседін.

За словами голови БО «Координаційний гуманітарний центр» Євгена Коляди, наразі підготовлено 12 тисяч листівок, в яких чітко прописано, що отримуватимуть евакуйовані люди та у який спосіб. Листівки  розповсюджують із залученням представників громад та волонтерських організацій. Продовжує працювати логістичний центр в Харкові, який об’єднує десятки міжнародних організацій. Там кожного дня приймають та розміщують сотні жителів Куп’янщини. 

У межах робочої поїздки відбулася нарада з військовими, на якій обговорили потреби у матеріально-технічному забезпеченні. До робіт за цим напрямком наразі залучено максимум ресурсів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *