З початку 2025 року у медзакладах України запрацювали експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи, які замінили застарілі МСЕК. Про особливості перехідного періоду та функціонування нової установи під час брифінгу в офіційному медіацентрі ХОВА розповіла головна спеціалістка Департаменту охорони здоров’я ХОВА Катерина Сінько.
«За погодженням Міністерства охорони здоров’я України в Харківській області затверджені 18 закладів, на базі яких створені нові експертні команди. Це Обласна клінічна лікарня, Обласний центр онкології, Обласний фтізіопульмонологічний центр, Центр психічного здоров’я на базі психіатричної лікарні №3, Обласний кардіологічний центр, Обласна травматологічна лікарня, Харківські міські лікарні № 17, 18, 25, а також лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова, Балаклійська, Чугуївська, Берестинська, Мерефянська, Дергачівська, Ізюмська, Зміївська центральні лікарні, а також Лозівське територіальне медичне об’єднання», – розповіла Катерина Сінько.
У 18 закладах створено 86 нових експертних команд. До їх складу увійшли 325 лікарів загального, а також кардіоневрологічного, психіатричного, травматологічного, онкологічного, фтизіатричного профілів.
До електронної системи оцінювання повсякденного функціонування особи у Харківській області наразі надійшло близько 3 тисяч справ. Всі вони відскановані, оцифровані і з 1 січня 2025 року введені у опрацювання. Робота в цьому напрямку триває. Направлення і документи до нього, протоколи та усі дії фіксуються. Нова система оцінювання обумовлює початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю чи іншими потребами. Цей перший крок задає новий стандарт прозорості, справедливості та орієнтованості на потреби кожної людини, додала Катерина Сінько.