Харківська ОВА та ЮНІСЕФ посилюють роботу первинної медико-санітарної допомоги для надання послуг раннього розвитку дітям

За дорученням Олега Синєгубова заступниця начальника ХОВА Олена Логвинова взяла участь у воркшопі в межах національної програми «Турбота з народження вдома». Захід відбувся за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ.

Програма реалізується відповідно до нового порядку, затвердженого МОЗ у січні 2025 року, який уніфікує підходи до медичного спостереження за дітьми до чотирьох років. Вона включає обов’язкові домашні візити медичної сестри та консультації у закладах охорони здоров’я.

Під час зустрічі визначили ключові потреби сімей регіону, узгодили напрямки міжсекторальної взаємодії та напрацювали спільне бачення ефективного впровадження домашніх візитів у громадах. Особливу увагу приділили координації дій медичних працівників, соціальних служб і представників громад для забезпечення якісної підтримки з перших днів життя дитини. 

«В умовах повномасштабної війни Харківська ОВА продовжує розвивати сферу охорони здоров’я в області. Особливу увагу приділяємо наданню комплексних послуг сім’ям з дітьми. Наша мета – охопити турботою і сучасним кваліфікованим доглядом кожну родину. Цей напрям роботи перебуває на контролі начальника обласної військової адміністрації Олега Синєгубова. Ранній розвиток дитини, турбота про її здоров’я, грудне вигодовування, щеплення, позитивне батьківство –найчастіші питання, на які знає відповідь патронажна сестра. Саме вона стає не просто компетентним медпрацівником, а другом та партнером сім’ї. Дякуємо ЮНІСЕФ за реалізацію універсально-прогресивної моделі патронажних візитів до дітей до 4 років та вагітних вдома. До програми були залучені громади Харківської області, в яких послуги первинної медичної допомоги надають 22 заклади охорони здоров’я», – розповіла Олена Логвинова.

У межах програми в Харківській області вже 39 сімейних медичних сестер здійснюють регулярні візити до понад 720 дітей регіону. Завдяки цьому батьки отримують підтримку з питань грудного вигодовування, харчування, вакцинації, раннього розвитку, профілактики нещасних випадків і ознак післяпологової депресії.

«Для нас дуже важливо, щоб у дитини формувалися правильні навички з перших днів народження завдяки гармонійному оточенню. Ми прагнемо досягти кожної родини, де є маленькі діти, надаючи підтримку всім, хто цього потребує. Сімейні медсестри — це фахівці, які першими приходять до сімей з маленькими дітьми, і дуже важливо, щоб ця послуга була інтегрована з іншими послугами. Також без розвитку людського капіталу жодна модель або послуга не буде ефективною. Сьогоднішній захід — це чудова нагода обмінятися досвідом і напрацювати важливі шляхи щодо розвитку та посилення послуг раннього розвитку для дітей», — зазначила керівниця відділу охорони здоров’я та харчування ЮНІСЕФ Енн Лавенс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *