Як підкреслюють у міністерстві, це питання вкрай важливе саме під час посилення карантину, великого навантаження на лікарів первинної ланки та необхідності уникати місць скупчення людей.
Лікар, з яким пацієнт уклав декларацію, має право виписати електронний рецепт на «Доступні ліки» в кількості, передбаченій для тримісячного курсу лікування, враховуючи норми відпуску. Це стосується хронічно хворих пацієнтів, яким вже встановлено діагноз та схему лікування. А також ситуацій, коли лікар планує тривалу відпустку або відрядження – щоб не залишити пацієнта без життєво необхідних препаратів.
«Пацієнти мають контролювати кількість лікарського засобу, який залишився і не чекати до останнього, щоб отримати новий рецепт. Адже лікар навряд чи знайде час виписати такий рецепт «сьогодні на сьогодні», – радять у МОЗ.
Новий рецепт на той самий лікарський засіб у межах «Доступних ліків» може бути виписаний:
– не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті, за яким виписано цей лікарський засіб, курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше;
– за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день.
Нагадуємо, що зараз програма «Доступні ліки» охоплює:
– 205 лікарських засобів – для лікування серцево-судинних захворювань;
– 24 лікарських засоби – для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів;
– 48 лікарських засобів – для лікування діабету ІІ типу;
– 18 лікарських засобів – для лікування бронхіальної астми;
– 2 лікарських засоби – для лікування ревматичних хвороб.
За договором з НСЗУ працюють понад 9200 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Вони мають на дверях наліпку «Тут є «Доступні ліки».
Правила отримання електронного рецепта на «Доступні ліки»
«До речі, за е-рецептом не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт може «прийти» до вас просто телефону», – говорять у міністерстві. Детальніше про це – тут.