Президентська програма іпотечного кредитування «Доступне житло» буде розширена

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.

13 квітня Верховна Рада 263 голосами підтримала законопроєкт №5308 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», що дозволяє найближчим часом видати близько 8 000 іпотечних кредитів і передати у фінансовий лізинг 12 000 квартир.

«Це другий етап впровадження Президентської ініціативи для забезпечення громадян України доступним житлом. Незабаром ми суттєво масштабуємо наявну програму іпотеки під 7%, забезпечивши розвиток ринку іпотечного кредитування», – розповів Кирило Тимошенко.

Прийнятий Радою законопроєкт дозволяє впровадити фінансово-кредитні механізми для забезпечення громадян України житлом і взятися до належної реалізації програми доступного житла.

Заступник голови ОП нагадав, що згідно з програмою доступного іпотечного кредитування громадянам України надається можливість отримати кредит для придбання житла під фіксовані 7% річних на термін до 30 років з першим внеском 20%.

«Також у межах програми буде використаний новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. Купити житло в лізинг під 5% річних зможуть сотні сімей медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських і рятувальників», – додав Кирило Тимошенко.

Безпосередньо забезпечувати реалізацію Президентської програми буде створене в 2020 році ЗАТ «Укрфінжитло».

«Сотні тисяч громадян потребують поліпшення житлових умов, але за наявних умов більшість з них не може собі дозволити придбати житло. У всіх розвинених країнах світу функціонують подібні масштабні державні програми», – сказав генеральний директор ЗАТ «Укрфінжитло» Василь Шкурак.

«Укрфінжитло» також нагадує, що в січні уряд затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7%, а вже в березні були підписані перші іпотечні договори.

Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко повідомляв, що програма «Доступне житло» стала доповненням наявної широкомасштабної Президентської інфраструктурної програми «Велике будівництво».

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація