Наразі у скарбничці України налічується 13 нагород: 1 «золото», 3 «срібла», 9 «бронз».
«Для порівняння: на Олімпійських іграх у Ріо – 2016 було здобуто 11 медалей, з яких 2 «золота», 5 срібних, 4 «бронзи», – розповідають у Міністерстві молоді та спорту України та зазначають, що останній день змагань у Токіо – 2020 – 8 серпня.
За виграні призові місця і медалі на ХХХІІ Олімпійських іграх українські спортсмени цьогоріч отримають від держави грошову винагороду: за олімпійське «золото» – 125 тисяч доларів, за «срібло» – 80 тисяч доларів, за «бронзу» – 55 тисяч доларів.
«Хочу подякувати Президенту України Володимиру Зеленському за його підтримку, адже вона дуже важлива для нас. Знаємо, що Президент не байдужий до спорту та свого часу займався боротьбою. Також висловлюю слова вдячності Міністерству молоді та спорту та особисто міністру Вадиму Гутцайту за всебічне сприяння та допомогу у підготовці спортсменів до Олімпійських ігор. На сьогодні ми отримали від держави всі фінансово-матеріальні ресурси, які є достатніми для виконання поставлених завдань», – зазначив старший тренер збірної команди України з греко-римської боротьби Володимир Шацьких.
У Міністерстві повідомляють: на підготовку, участь та відзначення українських спортсменів у літніх Олімпійських, Паралімпійських іграх у 2021 році в державному бюджеті передбачено 1,3 млрд грн.
Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зауважив, що вперше за 30 років в Україні активно розвивається спортивна інфраструктура.
«Завдяки ініціативі Президента України з побудови «25 спортивних магнітів» упродовж чотирьох років у всіх регіонах мають з’явитися сучасні спортивні комплекси. У 2021 році будуть профінансовані 11 об’єктів, 5 з яких планують закінчити вже в цьому році», – додав Вадим Гутцайт.
Він також зазначив, що в рамках програми Президента «Здорова Україна» реалізується проєкт «Активні парки – локації здорової України». Це створення спортивних майданчиків у кожному населеному пункті країни, мета яких – «спорт для всіх», цікавий і доступний для мільйонів українців.