Харків’ян та жителів області закликають долучилися до акції зі здачі крові

В обласному центрі служби крові заявили про необхідність заготівлі донорської крові та забезпечення компонентами крові закладів охорони здоров’я.

Так, на початок 2021 року жителі районів області та Харкова повністю були забезпечені компонентами донорської крові. Але у зв’язку з карантинними заходами, пов’язаними з COVID-19, знизилася кількість заготовлених матеріалів для пацієнтів.

«Необхідність у компонентах для жителів Харкова є важливою складовою надання планової та невідкладної медичної допомоги, їх потребують пацієнти з гострими крововтратами, пов’язаними з акушерсько-гінекологічною, онкологічною патологією, для забезпечення немовлят та породіль, екстреною хірургічною патологією та внаслідок травм», – наголосили в КНП ХОР «Обласний центр служби крові».

Зокрема, у центрі повідомили, що для задоволення потреб населення в компонентах крові до кінця 2021 року необхідно провести 9000 донацій, тобто кожного дня по 150 донацій. Проте у зв’язку з карантином проводиться менш ніж 80 донацій, через що під час новорічних та різдвяних свят може виникнути негативна ситуація з поповненням резерву та забезпеченням компонентами крові лікувальних закладів Харкова та Харківської області.

В обласному центрі служби крові закликають здорове населення здавати кров, адже це допоможе врятувати життя не однієї людини.

Нагадаємо, що кров у межах карантинних заходів можна здавати в КНП ХОР «ОЦСК» за адресою: вул. Клочківська, 366. Звертаємо увагу, що також кров можна здати завдяки виїзним бригадам Центру крові.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація