Поліція Харківщини попереджає про заборону самовільного випалювання рослинності або її залишків

Щоб не допустити пожеж у природних екосистемах, захисту населених пунктів, населенню області потрібно дотримуватись певних правил поведінки.

Спалювання сухої рослинності може призвести до знищення родючого шару ґрунту та загибелі тварин і птахів, як народжених, так і ненароджених. Порушення правил пожежної безпеки не тільки несе загрозу навколишньому середовищу, а й становить небезпеку для життя людей і тварин.

Нещодавно пожежу в екосистемі попередили поліцейські офіцери громади. 25 жовтня під час патрулювання селища Мосьпанове Чугуївського району поліцейські офіцери громади Малинівської ОТГ помітили вогонь на присадибній території місцевого жителя. Чоловік порався на городі і розпалив вогнище. Полум’я перекинулося до очерету, що росте біля ділянки. Спалахнула пожежа. Поліцейські офіцери громади оперативно відреагували і викликали на місце події наряд Державної служби з надзвичайних ситуацій. Але ця подія могла мати більш серйозні наслідки.

Поліція нагадує, що за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу законодавством передбачена відповідальність. За самовільне випалювання рослинності або її залишків статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень, відносно посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

За  знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена  кримінальна відповідальність за ст. 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за даною статтею передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Шановні громадяни! Самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється! Дотримуйтесь чинного законодавства і бережіть природу!

 

Відділ комунікації поліції Харківської області