Про це повідомив журналістам у режимі відеоконференції начальник Ситуаційного центру Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Харківській області Дмитро Цигульов.
За словами Дмитра Цигульова, з початку виборчого процесу до дня голосування органами та підрозділами поліції було зареєстровано 68 подій. З них 34 пов’язані з агітацією, 13 – стосуються порушення прав виборців, 5 порушень пов’язані з виборчою документацією, та 16 інших.
Харківські слідчі відкрили 1 кримінальне провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 157 (перешкоджання здійснення виборчого права).
Поліцейські склали за однією подією адміністративний протокол за ст. 212-10 КУпАП (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації).
У так званий день тиші, 30 жовтня поточного року, до поліції надійшло 9 повідомлень, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. На теперішній час поліцейськими здійснюється перевірка за всіма зареєстрованими подіями.
– На 8 годину ранку розпочали свою роботу 604 дільничні виборчі комісії, проте одна дільниця, розташована у Немишлянському районі Харкова, своєчасно не відкрилася, – зазначив Дмитро Цигульов. – Це відбулося у зв’язку з тим, що двоє членів комісії заявили про хворобу на COVID-19. Однак, після зробленого ними експрес тесту, зазначений діагноз не знайшов свого підтвердження. О 8:40 на дільниці розпочався процес голосування.
Керівник поліцейського Ситуаційного центру також розповів, що з 8 години ранку на теперішній момент до органів та підрозділів поліції надійшло близько півсотні повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом.
За результатами реагування на отриману інформацію в одному випадку відомості про подію слідчі внесли до ЄРДР за ч. 1 ст. 158-3 (фальсифікація виборчої документації) Кримінального кодексу України. Правопорушення було виявлено представником Громадського об’єднання «ОПОРА» у приміщенні ДВК у Київському районі міста. За попередньою інформацію, порожній бланк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці був підписаний усіма членами комісії. Зі слів членів комісії, вказаний протокол не був документом, а лише зразком. Протокол вилучено, на теперішній час триває досудове розслідування.
Також поліцейські зареєстрували подію про умисне псування виборчого бюлетеня одним з виборців у Основ’янському районі міста. На теперішній час на правопорушника складено адміністративний протокол за ст. 212-23 (пошкодження свого виборчого бюлетеня).
– За всіма подіями та заявами, які надходили сьогодні безпосередньо до поліції, або виявлялися працівниками під час моніторингу соціальних мереж, було організовано належне оперативне реагування, – підкреслив Дмитро Цигульов. – Проводиться перевірка усієї отриманої інформації, в разі підтвердження фактів, особи, причетні до скоєння правопорушень, будуть притягнуті до передбаченої законом відповідальності.
Керівник Ситуаційного центру зазначив, що на теперішній час інформації про виявлення грубих порушень виборчого процесу до підрозділів поліції не надходило.
Особовий склад продовжує нести службу у посиленому варіанті. До охорони публічної безпеки та порядку на виборчих дільницях залучено більше 2 тисяч правоохоронців. На території міста несуть службу майже 2500 правоохоронців, які здійснюють патрулювання вулиць, місць масового скупчення громадян, забезпечують охорону громадського порядку під час проведення футбольного матчу на стадіоні «Металіст» та знаходяться в оперативних резервах біля місць розташування районних територіальних виборчих комісій та територіальних підрозділів поліції.
На базі ГУНП працює робоча група Ситуаційного центру ГУНП, яка здійснює моніторинг перебігу виборчого процесу, аналізує та узагальнює інформацію про будь-які надзвичайні події, кризові ситуації, та зокрема події, пов’язані з порушенням виборчого процесу.
Відділ комунікації поліції Харківської області