Потрібно залучати додаткові інвестиції до ремонту місцевих доріг – Олег Синєгубов

Голова ХОДА доручив посилити роботу із залучення кредитних коштів державних банків, а також міжнародних інвесторів і бюджетів громад на ремонт доріг місцевого значення.

На цьому він акцентував увагу під час апаратної наради 4 січня.

Так, за даними директора ДП «Дороги Харківщини» Ігоря Турченка, минулого року на Харківщині капітально відремонтували майже 121 км місцевих доріг. Переважно, це шляхи, які ведуть до шкіл, дитсадків та інших соціально значущих об’єктів, на яких виконують роботи в межах Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Роботи проводилися коштом державного дорожнього фонду, також було залучено 74 млн грн співфінансування з бюджетів територіальних громад.

За словами голови Харківської ОДА, це питання необхідно актуалізувати й залучати також кошти з інших джерел.

«Розраховувати виключно на державний дорожній фонд – це, як на мене, вчорашній день. Стояла пряма вказівка Офісу Президента для того, щоб залучити додаткові інвестиції. Є кілька джерел: перше – це співфінансування із територіальних громад, друге – це міжнародні інвестиції і третій шлях – це державні банки, вони так само розробляють цілі програми фінансування під абсолютно нормальні відсотки», – сказав Олег Синєгубов.

Він навів приклад сусідньої Полтавщини, яка в 2020 році першою з областей України залучила інвестиції банку розміром 515 млн грн, що становило фактично половину дорожнього фонду, а в 2021 році – 270 млн грн.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація