Жителі Харківщини мають бути поінформовані та впевнені у захисті в разі надзвичайних ситуацій. Синєгубов

На цьому наголосив голова ХОДА Олег Синєгубов 9 лютого під час планової наради за участі відповідальних органів та відомств.

Під час обговорення голова Харківської ОДА доручив активізувати роз’яснювальну роботу серед населення щодо того, як діяти в умовах можливих надзвичайних ситуацій. 

«Профільним підрозділам необхідно системно контролювати ефективність і готовність захисних споруд і систем оповіщення. Усі повинні чітко розуміти алгоритм своїх дій в тих чи інших умовах», – зазначив Олег Синєгубов.

Наразі у Харківській області перебуває на обліку 1118 захисних споруд цивільного захисту, зокрема 415 сховищ та 703 протирадіаційних укриттів. Автоматизована система централізованого оповіщення Харківської області готова до застосування за призначенням. 

«Проте голови РДА мають проконтролювати, щоб на місцевих сесіях в громадах були передбачені кошти для підтримки роботи таких систем. Відповідно до тих програм, які передбачені Департаментом цивільного захисту, територіальні громади повинні виконати свої зобов’язання», – сказав Олег Синєгубов.

Зокрема, на сесію обласної ради ініціюють виділення коштів на обласний резерв пального, але в територіальних громадах мають створювати також власні резерви.

«Наголошую на тому, що ми повинні оперативно реагувати на поширення неправдивої безпекової інформації, що сіє панічні настрої серед населення Харківщини. Тож маємо активізувати взаємодію всіх органів державної, місцевої влади та профільних служб», – зауважив Олег Синєгубов.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація