Сезон почали з державною допомогою

Цього року сільськогосподарські підприємства мають можливість отримати від держави безвідсотковий кредит під майбутній врожай.

Держава повернулася обличчям до сільгоспвиробників. Перед початком весняно-польових робіт про це в один голос говорять і у Лозівській райдержадміністрації, і самі аграрії. Цього року сільськогосподарські підприємства мають можливість отримати від держави безвідсотковий кредит під майбутній врожай. Це називають форвардними контрактами. Гроші, отримані наперед, дають можливість виробникам нормально увійти у сезон.

 

Під яскравими променями весняного сонця сніг на полях Лозівщини зійшов і земля розтанула. Зараз ґрунт занадто вологий. Це не дає аграріям вивести техніку в поле. Однак буквально за тиждень-півтора сільгоспвиробники планують активно розпочати весняно-польові роботи.

Основна галузь Лозівського району до початку сезону цілковито готова, говорять у райдержадміністрації. Структура площ — практично така сама: аграрії вирощуватимуть здебільшого пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, трохи більше посіють цукрового буряку.

Ще восени аграрії зробили багато заради доброго врожаю. Вони посіяли на 1000 гектарів озимини більше, ніж позаминулоріч. 85% її, за словами голови району Богдана Реви, збереглося добре.

У підприємстві “Агропромтехсервіс” озимина навіть у кращому стані, ніж в середньому по району. Однак посівам ще треба пережити весну, говорить радник директора підприємства Сергій Зеленський: пшениця боїться різких перепадів температур.

За твердим переконанням пана Зеленського, посівам не так страшні погодні примхи, якщо дотримуватися технологій, а у землю у достатній кількості вносити добрива та засоби захисту рослин. Гроші на це сьогодні можна взяти у держави — у вигляді форвардних контрактів на майбутній врожай. 50% коштів, за умовами договору, аграрій отримує прямо зараз, за місяць — ще 25%. Залишок грошей — після здачі сировини. Найбільше форвардні контракти допоможуть господарствам, які ще не встигли набрати банківських кредитів, але потребують коштів.

У програму форвардних контрактів можуть увійти й інші культури, окрім озимої пшениці. Якщо держава укладатиме такі контракти, зокрема, на гречку, то господарств, зацікавлених у ній, буде більше. Сьогодні ж Лозівщина тільки трохи збільшить посіви цієї дефіцитної культури.