Домашня сторінка / Новини / Тваринництво відроджуватимуть державним коштом

Тваринництво відроджуватимуть державним коштом

Тваринництво цього року підтримають державними грошима. Причому одночасно за кількома напрямками.

 

 

Тваринництво цього року підтримають державними грошима. Причому одночасно за кількома напрямками. Про це у вівторок повідомив начальник Головного управління агропромрозвитку області Ігор Зубрич на засіданні асоціації органів місцевого самоврядування Харківщини. Воно проходило на виїзді — у Лозовій.

У залі Лозівської райдержадміністрації зібралися представники місцевих рад усієї Харківщини. Тут проходило виїзне засідання обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Питання про держпідтримку сільського господарства — одне з найважливіших. Як повідомив начальник  Головного управління агропромрозвитку області Ігор Зубрич, держава нарешті згадала про тваринництво. На його підтримку виділено більше 2 мрд.грн. Почали діяти одразу кілька нових програм.

Тепер за кожен літр зданого на переробний завод молока підприємства отримуватимуть по 35 копійок доплати, населення — по 30 копійок. Головна умова — укладення договору з переробником.

За зданий на м’ясокомбінат молодняк великої рогатої худоби доплачуватимуть по 1,5 гривні за кілограм і по одній гривні — за свиней. Для збільшення поголів’я м’ясомолочного стада у населення закуповуватимуть теличок по 7 гривень за кілограм живої ваги. По області цього року заплановано закупити більше 6 тисяч теличок.

Голова Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Чернов наполегливо порадив учасникам зібрання, попри скепсис, уважно слухати доповідача і розповісти про все мешканцям своїх рад. За переконанням Сергія Чернова, цього року держава допомагатиме реально. У якості прикладу навів форвардні контракти у рослинництві: господарства, які їх уклали, вже отримали гроші на свої рахунки.

За словами Сергія Чернова, виїзні засідання Асоціація органів місцевого самоврядування проводить для тіснішого обміну інформацією та досвідом. Начебто, це дає суттєво відчутніший результат.

0