ОСББ: перша спроба

Мешканці будинку №15 на 5 мікрорайоні спробували створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Ініціативна група зібрала сусідів у неділю для проведення установчих зборів. Запросили також директора КП ЖУК Олександра Янкевича — як представника власника неприватизованих квартир, першого заступника міського голови Володимира Денисенка, начальника жилкомгоспу Сергія Костюка.

Дискусія між прихильниками та противниками ОСББ була напруженою. Перші хочуть, аби мешканці самі вирішували, які роботи потрібні будинку, і контролювали їхню якість. Вагомим аргументом на користь об’єднання, які наводили прихильники, є обіцяний державою капремонт усієї будівлі. Другі не знають, скільки коштуватиме мешканцям таке самоуправління, і переконані, що у них не вистачить грошей. Також скептики мають сумніви щодо того, чи виділить держава кошти на капремонт. Головним зауваженням до голови ініціативної групи Анатолія Єременка було те, що він не підготував конкретні розрахунки та не пропрацював чіткий план роботи майбутнього об’єднання. Посадовцям же, які агітували за ОСББ, дорікнули тим, що ті досі не створили таких об’єднань у домах, де живуть.

До голосування справа не дійшла: протягом двох годин, поки тривала зустріч, кворум так і не зібрався. За відсутності половини власників квартир жодне рішення збори прийняти не мали права.

Перший заступник мера Володимир Денисенко після зборів зробив висновок, що люди занадто мало знають, що таке ОСББ і як воно працює. Саме тому, на його думку, навколо цього питання так багато страхів, домислів та негативу.

Наступну спробу створити ОСББ ініціативна група планує здійснити за 3 місяці. До цього часу її члени мають підготувати попередні розрахунки квартплати і надати своїм сусідам якомога більше інформації про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Комунальники пообіцяли у цьому допомогти.

Будинок №15 на п’ятому мікрорайоні – перша багатоповерхівка у Лозовій, яка намагається створити ОСББ.