Найкраще, чим пишається школа – Новини Лозової – ТРК Сігма

Найкраще, чим пишається школа

Учні загальноосвітньої школи № 11 у Лозівському краєзнавчому музеї до Дня Перемоги влаштували виставку творчих робіт.

 

 

Вже одинадцять років у загальноосвітній школі №11 існує музей української народної вишивки. У ньому сьогодні нараховується близько 350 експонатів. Їх приносять самі учні, а береже і вивчає вчитель праці Вікторія Педяж. З кожного рушника, чи вишиваної сорочки вона може зчитати цілу історію.

Народними традиціями пройнялися і учениці. На презентації виставки вони захоплено розповідали про історію українських рушників та сорочок.

Взагалі рукоділля і, зокрема, вишивка сьогодні є візитівкою загальноосвітньої школи №11. І не тільки тому, що тут збирають старовинні речі. Педагог Вікторія Педяж навчила шити та вишивати не одне покоління своїх учениць. Тому поряд з історичними рушниками у музеї виставили і роботи сучасних школярів.

Окремим острівцем у музеї розташувалися і роботи хлопчаків. Це, в основному, різання по дереву. Щорічному юні майстри, яких навчає Олексій Педяж, займають призові місця на обласних та Всеукраїнських олімпіадах з трудового навчання.

Усі, хто побував на презентації, були приємно враженні рівнем професіоналізму юних майстрів. Педагогам та учням бажали подальших успіхів і творчих злетів.