Наробили галасу, та виявилися звичайними

Завтра учні п’ятих-восьмих класів починають писати підсумкові контрольні за єдиними, загальнодержавними завданнями.

 

 

Завтра у школах стартують підсумкові контрольні для п’ятих-восьмих класів за єдиними, загальнодержавними завданнями. Ці контрольні протягом останніх двох місяців примусили перехвилюватися батьків, учнів та вчителів. Про них пізно сповістило Міністерство освіти, школярі довго чекали на збірки завдань, вчителі знайшли у них помилки. Утім, сьогодні освітяни запевняють: підстав для нервування більше немає. Це звичайні контрольні, тільки завдання міністерські.

Про те, що 5-8 класи писатимуть підсумкові контрольні, стало відомо наприкінці лютого. Батьки здебільшого дізналися цю новину з телевізора. Що це за роботи, яким чином вони проходитимуть — на рівні школи відпочатку ніхто не знав. Інформація надходила частинами.

Першими з’явилися друковані збірники завдань. Батьки миттєво їх розкупили, виклавши за набір від 60 до 100 гривень. Електронні версії завдань Міносвіти опублікувало тільки перед травневими святами. Частину варіантів вчителі забракували — через некоректність поставлених питань. Обіцяють, діти отримають тільки перевірені варіанти.

Останні кілька тижнів вчителі разом з учнями готувалися за тими самими завданнями, які згодом випадуть на контрольних. Хто хотів, тренувався і вдома.

Попри певне хвилювання, яке супроводжує кожну контрольну, вчителі запевняють: і вони, і діти до завтрашнього випробування готові.

Ажіотаж, який виник навколо загальнодержавних контрольних, з одного боку, примусив хвилюватися усіх учасників навчального процесу, з іншого, відзначають освітяни, примусив батьків більше цікавитися навчанням дітей, а учнів і вчителів — краще повторювати матеріал.

Завдання для контрольних розроблялися на рівні Міносвіти. Проте ані міністерство, ані обласний чи міський відділ освіти написані учнями роботи не дивитимуться. Діти писатимуть їх у своїх класах, зі своїми вчителями, які і перевірятимуть написане. Жодних гостей і контролерів не буде, запевняють у міськвідділі освіти. А оцінка за роботу впливатиме на річну так само, як і підсумкові контрольні в інші роки.