Берегиня роду – Новини Лозової – ТРК Сігма

Берегиня роду

Надія Остапенко – людина, чиє життя сповнене любові до дітей та Батьківщини, – провела зустріч у музеї освіти.

Традиційно напередодні Дня музею двері цього закладу відчиняються для найвидатніших людей нашого краю. «Кожного разу на кожне свято ми запрошуємо видатних людей нашого міста. Не просто людей, а випускників шкіл, освітян, вчителів. Цього року ми запросили до нас Надію Андріївну Остапенко», – говорить директорка музею освіти Тамара Линник.

Надія Остапенко – людина, чиє життя сповнене любові до дітей та Батьківщини.

Працюючи керівником народознавчого гуртка у Будинку школяра, вона почала збирати цікаві факти про історію рідного краю та своєї родини. Все почалося з того, що Надія Андріївна з онуком взяла участь у районному родинному конкурсі. «Ми посіли тут перше місце, і нас направили у Палац дитячої та юнацької творчості у Харкові», – розповідає жінка.

В обласному конкурсі Надія Андріївна з онуком також зайняла перше місце, здивувавши усіх членів журі не лише любов’ю до рідної землі, а й власноруч вишитими рушниками. З того часу жінка і почала брати участь у подібних конкурсах та дізнаватися все більше про своє коріння. З часом Надія Остапенко зібрала цілу родову хрестоматію. «Вона не просто так написана, – ділиться берегиня свого роду,- ми перебрали всі архіви вдома, всі фотографії, в архівах усі про наш рід документи – і ось вийшла така книжечка».

Цікаво, що Надія Остапенко навіть брала участь у всесвітньому конкурсі «У нас одне коріння». Роботи жінки розмістили в інтернеті, і тепер про історію її родини можна дізнатися у будь-якому куточку планети. Національна галерея портретів України надіслала їй листа, в якому зазначено: «Ваш цінний доробок, Надіє Андріївно, із вдячністю зберігатиметься в архівах портретної галереї, використовуватиметься при підготовці освітніх закладів та видань, розміщуватиметься на сайті галереї «Українці в світі».

Освітяни впевнені: якщо підростаюче покоління так само, як і Надія Остапенко, буде цікавитися своїм минулим, незабаром наша нація сповниться патріотизмом і щирою любов’ю до Батьківщини.