Гаряча розмова про тарифи на воду

Підвищення тарифів на воду – на цю тему дискутували працівники ЛКМЗ з представниками міської влади та КП «Лозоваводоканал».

Підняти для населення тариф на водопостачання та водовідведення майже на 70 % планує комунальне підприємство «Лозоваводоканал». З цим погоджується міська влада. А ось людей можливе зростання цін обурює.

 

Останній раз тарифи на воду та водовідведення переглядалися у 2009-му. Пройшло два роки, і підприємство має мільйонні збитки. Лише населення заборгувало «Лозоваводоканал» 2,5 мільйони.  Міська влада та водяники говорять, що існуючі тарифи не перекривають витрат, які має зараз підприємство. Бо сьогоднішні тарифи встановлювалися з урахуванням колишніх цін на енергоносії та колишньої мінімальної заробітної плати. Перший заступник Лозівського міського голови Володимир Денисенко зазначив, якщо тарифи не підвищити, підприємство знищиться.

Заводчан у свою чергу закидали водяникам завеликі, на їхню думку, втрати води. Директор «Лозоваводоканал» Іл’яс Калмуратов запевнив, що вони не перевищують норму, тобто 30 відсотків.

З бурхливими емоціями люди говорили і про якість води. Її, на думку заводчан, неможливо пити, бо вона технічна. Головний водяник заперечив це ствердження. «Якщо вода була б технічна, підприємство вже давно закрила б санстанція», – сказав директор «Лозоваводоканалу».

Окрім усього іншого лозівчани висловили сумніви, що підвищення тарифів, яке планується, врятує підприємство. Вони впевнені: ця міра тимчасова, бо знову зростуть борги населення і знову доведеться встановлювати ще вищі ціни на воду та водовідведення.

Закінчилась зустріч на емоціях. Її підсумки підвів голова профкому Юрій Семененко. Він висловив надію, що до сказаного на цьому зібранні дослухаються у владних коридорах.

І за інформацією головного водяника Іл’яса Калмуратова, новий тариф на послуги його підприємства має бути затверджений на засіданні міського виконавчого комітету вже 30 травня. Якщо затвердження пройде успішно, ціна для населення у 16 гривень 15 копійок за куб води і стоків почне діяти з 1 червня.