У Катеринівці святкували за народною традицією

Напередодні Купальської ночі на місцевому ставку будинок дитячої та юнацької творчості влаштував святкове дійство.

Напередодні Купальської ночі у селі Катеринівка згадували народні традиції. На місцевому ставку районний будинок дитячої та юнацької творчості влаштував святкове дійство — з хороводом навколо Купали, з опудалом Марени, піснями і пусканням віночків. На відміну від попередніх років, учасників святкування стало більше.

 

Щорічні традиції залишаються: урочиста хода, прикрашена марена та українське вбрання. Збереження минулих традицій є основною метою для катеринівців. Кожна пісня, слово, танок має  особливий вплив на людей.

Майже кожен в селі намагається стати у хоровод.  Діти, щоб пізнати нове, а бабусі –  згадати своє минуле. Для молоді свято Івана Купала на цьому ставку вже є традицією. Хоча в цьому році склад учасників дійства змінився. На зміну випускникам прийшла малеча.

Активну участь у святкуванні бере і катеринівський ансамбль народної пісні «Сузір’я». За три роки його склад збільшився вдвічі. Співають жіночки з посмішками: дуже раді, що їх вітають люди.

Купальське свято зібрало до півсотні глядачів. Хто прийшов згадати молоді літа, хто послухати пісень, а хто просто відпочити. Учасники задоволені: і поспівали, і каші поїли.  Меню на свято звичайне: солодощі, вода та каша на природі.

Закінчилося свято пусканням віночків на воду.  Молоді дівчата вірять, що таким чином знайдуть собі пару на все життя, адже зі степовими квітами мучилися цілий день.