Район образився на місто через гроші

Перш ніж платити району за те, що міські жителі користуються послугами ЦРЛ, місто вирішило уточнити суму трансферу.

Щорічно з міського бюджету в районний переходить кілька мільйонів гривень. Це плата за те, що лозівчани користуються послугами Центральної районної лікарні та районної поліклініки. Цього разу міські очильники вирішило спочатку впевнитися, чи правильну суму вони віддають району. Цей факт і викликав жваве обговорення на сесії районної ради.

 

З 2002 року держава фінансує медичні заклади за формульним методом. Тобто виділяється певна сума на кожного мешканця населеного пункту. Районна лікарня отримує гроші лише на районних мешканців, а послугами ЦРЛ користуються і лозівчани. До того ж – їх серед пацієнтів, за словами головного лікаря ЦРЛ Івана Жовтого, 70%.

Щоб передати кошти від міста району потрібно підписати про це відповідну угоду. Але місто поки що не визначилося з тим, яку суму платитиме ЦРЛ. До то того ж у свою чергу хоче отримати від району 1,5 мільйони гривень за те, що міська швидка обслуговує районні села, та селища. Район – протестує. Голова Лозівської РДА Богдан Рева стверджує, у села міська швидка виїжджає дуже рідко.

Угоду про передачу коштів між районом та містом потрібно підписати до 1 серпня, інакше у подальшому процедура виплат ускладниться.

Присутня на сесії Лозівської ради секретар міської ради Тетяна Запорожець пояснила, що міська влада поважає районну і готова сідати за стіл переговорів у будь-який час. А бажання уточнити суму виплати є тільки проявом піклування про інтереси громади. До того ж ще не відому, на чию користь будуть ці перерахунки, можливо, і на користь району.

З надією на те, що дві влади встигнуть домовитися про фінансування лікарні та поліклініки, розгляд цього питання припинили.