Земельний кадастр «он лайн»

Закон, прийнятий Верховною радою 7 липня передбачає створення сайту Державного земельного кадастру в мережі інтернет.

Зі всього пострадянського простору до 7 липня  Україна залишалась єдиною країною без Державного земельного кадастру. Відтепер ситуація змінилась. Невдовзі усі відомості про землю можна буде побачити в інтернеті. Державний земельний кадастр матиме вигляд сайту з відомостями про землі, їхній склад,  розташування, цільове призначення, дані про вартість та інше.

 

Наразі Лозівське міськрайонне управління Держкомзему працює над створенням електронної бази кадастру –переносять інформацію з паперу в комп’ютер. А ще, органи Держкомзему розробляють програму для користування в мережі інтернет. З’явитися тут кадастр має вже на початку 2013.

Заступник голови комісії з реорганізації міськрайонного управління Держкомзему Сергій Гаркуша розповідає, що отримати інформацію про земельну ділянку на сайті можна буде безкоштовно. А ось за вже якісь конкретні характеристики, наприклад координати, нормативно-правову оцінку ділянки потрібно буде платити.

Закон про Державний земельний кадастр дасть змогу вільно користуватися даними про землю банкам та нотаріусам. Під час нотаріальних операцій вони зможуть самостійно оформляти витяги з кадастру. Це суттєво спростить процедуру засвідчення угод із землею. А ще з 1 січня 2012 року всі кадастрові процедури будуть здійснюватися за принципом “єдиного вікна”. Достатньо буде звернутися до районного відділу Держкомзему і отримати потрібні документи там.

Дар’я Олійник