Лозівські діті-інваліди випробували іпотерапію

Діти з реабілітаційного центру «Перлинки» з’їздили у Павлоград, де пройшли безкоштовний сеанс іпотерапії.

Спілкування, яке лікує. Лозівські особливі діти з реабілітаційного центру «Перлинки» з’їздили у Павлоград, де пройшли безкоштовний сеанс іпотерапії (заняття з кіньми). Про таку можливість вони дізналися з новин телеканалу “Сігма”.

Після нашого сюжету керівник реабілітаційного центру «Перлинки» Ольга Ашиткова відразу зв’язалася з тренером з кінного спорту з Павлограду. І вже у кінці липня 8 дітей-інвалідів з батьками поїхали спілкуватися з кіньми.

Як розповідає Ольга Ашиткова, спочатку діти боялися тварин, але потім вони потоваришували зі скакунами, і так, що навіть злазити не хотіли. Коли «Перлинки» поїхали у Павлоград вдруге, результат був ще кращий. Діти сиділи на коні вже без сідла і були повністю розслаблені.

«Перлинки» їздили на іпотерапію двічі. Однак деякі батьки, побачивши позитивний результат від спілкування їхніх дітей зі скакунами, приїздили і самі. Наприклад, Вікторія зі своєю донькою Юлею їздила до Павлограду 6 разів. Результат  частого спілкування з кіньми не змусив себе чекати. Раніше у  Юлі м’язи постійно були напружені, а після реабілітації напруга зникла, дівчинка стала більш  активною. Вона постійно прагне рухатися.

Проте не встигли лозівські особливі діти ще достатньо позайматися з кіньми, як спортивний клуб припинив проводити таку реабілітацію. Тепер «Перлинки» бажають організувати такі заняття у рідному місті. Тому вони звертаються за допомогою до всіх, хто зможе надати коня і забезпечити його харчування. А підготовкою скакуна до спілкування з дітьми-інвалідами обіцяє зайнятися тренер з Павлограду Костянтин Цяпка.

Ірина Лєушканова