У підтопленій школі на Близнюківщині уроки йдуть разом з ремонтом

У травні через зливу школу села Криштопівка затопило. Завершити капітальний ремонт до вересня не встигли.

Школярі і студенти попрощалися з літніми канікулами. Вчора, 1 вересня, для них пролунали перші дзвоники. Сьогодні почався повноцінний навчальний процес. Попри те, в окремих школах і досі тривають ремонти. У селі Криштопівка Близнюківського району не завершили і половини робіт.

У травні Криштопівську школу затопило по вікна. Коли вода зійшла, тут ще добу вибирали мул. З’ясувалося, що підлога зіпсована і перший поверх непридатний для навчання. Утім, обласні і районні чиновники обіцяли, що до 1 вересня школу відремонтують.  І ось 1 вересня прийшло.

Свято першого дзвоника проходить у внутрішньому дворі. Цього року школа приймає дев’ятеро першачків. Їх буквально завалюють подарунками. Почесний гість — голова Близнюківської райдержадміністрації Лідія Шулець. Говорить, після того, що тут наробила травнева злива, школа знаходиться під особливим контролем влади. За словами Лідії Шулець, з резервного фонду облбюджету було віділено півмільйони гривень на ремонт закладу. Додали грошей також районний та сільський бюджети. “Однак цього недостатньо”, – відзначила чиновниця.

Лідія Шулець представляє нового директора Криштопівської школи. Тепер це Олександр Хурда. Про кінець свята і початок занять школярам сповіщає дзвін у руках першокласниці. Учні прямують до школи — і підіймаються на другий поверх. На першому ремонт ще не скінчився.

Першачки у свій майбутній клас заходять лише на екскурсію. Його мають доремонтувати першим. А поки дітлахи навчатимуться у приміщенні дитсадка.

Коли завершиться ремонт школи, новий директор поки сказати не може — його щойно призначили. Про все знає колишній директор — Любов Хижняк. Проте зараз вона безробітня і камери уникає. Поза нею повідомляє: лише на нову дерев’яну підлогу та відмостку пішло близько 590 тисяч гривень. Їх підрядник має отримати з облбюджету. До побитої градом крівлі і зіпсованої дощовим мулом котельні хід ще не дійшов. А у план капітального ремонту входить ще заміна системи опалення, електропостачання, весь комплекс оздоблювальних робіт і вбудова внутрішнього туалету.

Обсяг недоробленого у кілька разів більший від того, що вже тут зробили. Проте капремонт має завершитися вже за півтори місяці. 15 жовтня у Криштопівській школі чекають  губернатора. Він братиме участь у прийомці закладу після ремонту.

Валерія Гецко