Лозова відзначає День міста

У ньому поєдналися 68 річниця визволення Лозової від німецько-фашистських загарбників та 142 річниця її заснування.

Сьогодні, 16 вересня, Лозова відзначає своє головне свято – День міста. У ньому поєдналися шістдесят восьма річниця визволення Лозової від німецько-фашистських загарбників та сто сорок друга річниця її заснування. Святкування почалися з вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни. Вчора їх запрошували до навчальних закладів і дякували їм під час мітингів у пам’ятних місцях. І сьогодні відзначини Дня міста почалися саме з заходів, присвячених героям-визволителям.

 

У Заячій балці напередодні Дня міста зібралися кілька сотень чоловік. Це учасники і свідки Великої Вітчизняної, представники влади і Лозівського ковальсько-механічного заводу, діти й молодь, а також люди, які пам’ятають, чим особливе це місце.

Пам’ять визволителів та тисяч людей, розстріляних фашистами у Заячій балці, вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів.

Святкового ранку 16 вересня ветеранів зібрали у центрі міста. Вони мають пройти урочистою ходою перед нащадками, заради яких воювали за мирне небо.

На мітингу на Меморіалі Слави символічну естафету пам’яті – копії знамен дивізій, які визволяли Лозову – ветерани передають молодому поколінню. Ці копії міська рада ветеранів виготовила минулого року, пройшовши суворі бюрократичні бої з архівами. Тепер прапори дивізій-визволителів виноситимуть на кожні такі урочистості. А цей мітинг-реквієм завершили традиційним покладанням квітів до вічного вогню та могил загиблих воїнів.

Після Меморіалу ветеранів запросили у сквер Шевченка. Тут ветеранів і лозівчан розважали і годували солдатською кашею. З кожним роком все більше порцій дістається тим, хто війни не бачив.

Валерія Гецко.