Лозівчани відсвяткували День козацтва з борщем

15 жовтня на площі біля міського Палацу культури на честь Покрови і Дня козацтва проходили народні гуляння.

Конкурс кращого борщу на День козацтва у Лозовій проходив вперше. У ньому взяли участь 8 команд. Вони представляли кафе міста. За умовами конкурсу, працівники закладів ресторанного господарства мали приготувати не лише добрий борщ, але й “пригостити” людей видовищем.

 

Першими борщі скуштували спеціальні дегустатори. Їх обирали за конкурсом: хто краще відповість на питання. Усіх іншіх лозівчан також пригощали борщем. Городяни обирали переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій». Люди голосували за свого фаворита гривнею. Біля кожного столу стояла скринька для збору грошей.

Найбільше заробила команда під номером 2 (це кафе у центрі міста). Однак дегустатори проголосували за борщ команди №6 з Панютиного.

Загалом кулінарний конкурс лозівчани прийняли на “ура”. Тому його хочуть зробити традиційним. Наступного року планують готувати плов на відкритому багатті, розповідає начальник відділу культури Лозівської міської ради Галина Рукавицина.

У цей День козацтва у Лозовій започаткували також конкурси на кращого гармоніста – «Грай, гармонь» та конкурс «Козачка». У ньому взяли участь лозівчанки від 12 до 80 років. Дівчата танцювали, жінки створювали обереги, а найстарші городянки пригощали голубцями та варениками.

Ведуча свята Надія Старолатко розповідає, що свята, які проводяться на конкурсній основі, більш ефективні. Вони цікавіші, і люди залюбки беруть у них участь.

Анна Скрипник