Хоча все не безхмарно: і погода підвела — вдарила по врожайності, і з переробником довелося поборотися.
Аграрії Лозівщини зібрали вже понад 90% цукрового буряка. Нинішнього року ця культура принесе прибуток тим, хто його посіяв, говорять самі сільгоспвиробники. Хоча цей прибуток буде і не таким, на який вони розраховували. Бо і погода підвела, і з переробником довелося поборотися.
Аграрії Лозівщини стали сміливіше сіяти цукровий буряк. Цією вимогливою до технології культурою усі разом вони засіяли майже 2,5 тисячі гектарів.
Підприємство “Лозівський агропромтехсервіс”, яким керує Сергій Зеленський, цього року мало 500 гектарів буряків. Середня врожайність на них становить приблизно 220 центнерів з гектара. За такої врожайності цукровий буряк дасть Сергію Зеленському 10% рентабельності — хоч і невеликий, але прибуток. Цукристим на полях “Лозівського агропромтехсервісу” цього року не вистачило вологи.
В середньому ж по району буряк дав по 300 центнерів з гектару. І це — найвищий показник по Харківщині. Щоправда, з відвантаженням цього найкращого врожаю у лозівських аграріїв виникли труднощі. Найбільший прийомщик — Герсеванівський бурякопункт — відмовлявся брати буряк у тих обсягах, у яких виробники його везли, і врожай псувався. Аграріям тричі доводилося зупиняти копання цукристих.
У райдержадміністрації говорять про перебої з вагонами на залізниці, а ось Сергій Зеленський вбачає й інші причини у збоях роботи бурякопункту. За його словами, Первухінський цукрозавод, якому належить Герсеванівський пункт, на початку сезону виявився перевантажений. Бо підприємство не розробило, а виробники не настояли на чіткому графіку відвантажень.
На сьогодні ситуація вирівнялась, відвантаження пішли системно. Аграрії докопують останні гектари буряку. Ані дефіцит вологи, ані проблеми з бурякопунктом не відвернули виробників від вирощування цукристих. Наступного року, за інформацією райдержадміністрації, вони далі розширюватимуть площі буряку.
Валерія Гецко