Психічно хворих людей щороку стає більше +vd

На обліку у районного психіатра стоїть близько 2000 мешканців Лозівщини. Та є й ті, хто за допомогою не звертається.

Під гучну і незрозумілу розповідь незнайомий чоловік збирав у балці сміття та робив з нього невеличкі конструкції. Дивна поведінка чоловіка людей, які знаходилися поруч, напружила. Вони вважають, що психічно хворі повинні бути якнайдалі від здорових.

 

З огляду на економічну, фінансову та політичну нестабільність кількість людей з психічними відхиленнями щорічно зростає, говорить завідуюча психіатричним відділенням Лозівської ЦРЛ Людмила Гончарова. У групі ризику кожен. Цікаво, що самостійно оцінити свій психічний стан об’єктивно людина не може, тому вчасно за допомогою звертаються одиниці.

Жити душевно хворим людям у суспільстві офіційно здорових складно. Психічно хворих не рідко обдурюють у магазинах, обкрадають та фізично знущаються. Спрощувати життя таким мешканцям Лозової намагатиметься терцентр. Вже навесні 2012 року тут планують відкрити спеціальне відділення.

Взагалі ж психіатри стверджують, що повністю здорових людей не існує. Кожен має своїх “тарганів” у голові. Тож не варто дратувати один одного, краще частіше посміхатися. Це допоможе уникнути стресових ситуацій, а ткаож хоч трішечки зберегти психічне здоров’я своє та тих, хто поруч.

Дар’я Олійник

 

{flv}02_12_2011_psuhiatr{/flv}