На третьому мікрорайоні у 19 будинку живе сім’я Сидоренків. У них вдома справжній потоп. І так вже 4 рік поспіль.
Надія та Павло Сидоренки нещодавно зробили ремонт. Кажуть, на радощах, бо їх запевнили, що покрівлю над їхньою квартирою полагодили. Після останніх дощів подружжя зрозуміло: якість ремонтних робіт – сумнівна. Звернулися знову у свою обслуговуючу організацію. Єдине, чим допомогли людям, – встановили засоби від протікання. Комунальники поклали плівку та поставили коритця.
Минулого року, коли потік дах, у квартирі почала горіти електрика. У помешканні тоді жила сліпа бабця. Пані Надія тоді була вдома. Жінці навіть уявити страшно, що було б, коли старенька залишилась сама. Ця історія і 4 роки постійних потопів змусили подружжя звернутися до прокуратури. Там сказали: необхідно зробити дефектний акт. Без нього у суді справу не виграти. Однак усі будівельні організації міста відмовляються давати цей документ. Павло Сидоренко переконаний: їхні власники просто не хочуть сваритися з комунальниками.
Зараз людям підказали, що можна обійтися і без акту. Достатньо висновків спеціальної комісії, в яку входять представники ЖУКу та міськвиконкому.
Комунальники кажуть, що таких дахів, як у сім’ї Сидоренків, сотні. В основному, покрівлі ремонтують частково у той час, коли майже усі вони потребують капітальних ремонтів.
Директор Житлової управляючої компанії Олександр Янкевич розповідає, що за рахунок тарифу на одну квартиру комунальники можуть купити не більше 2 рулонів руберойду. Ними можна покрити 20 квадратних метрів, однак ремонту потребує увесь дах. Це вже капітальні витрати, вони в тарифі не передбачені. У таких випадках комунальники просять допомогти грошима мешканців.
Заважають ремонтам і 6-мільйонні борги населення. У 2012 ситуація з ремонтами покрівель має суттєво покращитися, говорить Олександр Янкевич. Надія та Павло Сидоренки сподіваються, що і до них черга дійде.
Анна Скрипник
{flv}13_02_2012_potop{/flv}