Женьшень, або латинською Panax, названий так через велику силою, яку йому приписують в медицині. Ця рослина з давніх-давен відома своїми чудодійними речовинами, які допомагають в боротьбі з різними хворобами та надають організму необхідну енергію і витривалість.
Згідно зі ствердженнями вчених, женьшень має велику кількість корисних речовин на основі яких можна виробити ліки для лікування будь-яких захворювань. Використовується цей корінець як профілактичний засіб при захворюваннях нервової системи, різних формах розвитку кореї. Він також має загальнозміцнювальні властивості і може бути використаний для відновлення поту Саньган і прискорення його росту.
Однак, не слід забувати, що усі хвороби потребують індивідуального підходу до лікування. Є велика кількість прикладів передозування женьшеню, що, в свою чергу, може привести до погіршення здоров’я. Тому, перед початком вживання цієї рослини, необхідно отримати відомості про дозу, а також проконсультуватися з фахівцем.
Трохи історії
Женьшень – це рослина з родини аралієвих, що вперше була описана ще в VII столітті до нашої ери. Його латинська назва Panax ginseng перекладається як “всебічна медична рослина”. З тих пір женьшень не втрачає своєї популярності і стверджують, що немає такої країни, де би не використовувалася ця чудова рослина для поліпшення здоров’я.
Інформація про женьшень зафіксована в давніх рукописах та лікарських текстах. Китайці були першими, хто почав стосуватися женьшеню як до лікарського засобу і за його регулярним вживанням спостерігали позитивний вплив на організм. Трохи історії можна також знайти в корейських записках, в яких зазначено, що женьшень використовували для підвищення життєвої сили, протидії стресу та покращення роботи нервової системи.
Фахівці в галузі медицини стверджують, що женьшень має багатий хімічний склад і на основі його кореня можна виділити різні корисні речовини. Лише незначна частина цієї рослини знаходиться у кореї, де використовується в основному для лікування різних хвороб. Назва женьшеню походить від китайського слова, що означає “людина коріння”, що свідчить про його важливе значення в традиційній медицині.
Фахівці також попереджають про можливість передозування женьшеню, оскільки ця рослина має активні компоненти, які можуть бути небезпечними у великих дозах. Тому перед вживанням женьшеню варто звернутися до лікаря та дотримуватися рекомендацій щодо дозування.
Корисні властивості женьшеню
Женьшень – це рослина з роду женьшеню, його корінець використовують з метою поліпшити якість і тривалість життя. Ця рослина відома з стародавніх часів і має багато корисних властивостей.
Відомо, що женьшень має дуже сильний ефект відновлення і тонізуючий вплив на організм. Він допомагає підвищити імунітет і відновити силу після хвороби, що є особливо важливим в зимовий період.
Женьшень також має здатність поліпшити роботу серцево-судинної системи, знизити рівень поганого холестерину в крові і попередити ризик розвитку серцево-судинних хвороб.
Окрім цього, женьшень має антиоксидантні властивості, які допомагають боротися зі стресом і негативними впливами зовнішнього середовища. За допомогою цих властивостей він сприяє збереженню молодості і краси шкіри.
Фахівці з медицини переконані, що женьшень має протизапальні властивості і може допомогти в боротьбі з різними захворюваннями, такими як артрит, анемія і навіть рак.
Важливо пам’ятати, що передозування женьшеню може мати негативні наслідки. Тому, необхідно дотримуватися дозування, яке рекомендується фахівцями.
- Назва женьшеню вперше з’явилася у Китаї, де корінець цієї рослини використовували в медицині вже близько двох тисяч років тому.
- У сучасній медицині женьшень використовується для підвищення ефективності лікування деяких хвороб, а також для запобігання захворюванням.
- В деяких країнах Азії женьшень використовують для поліпшення сексуальної функції і лікування еректильної дисфункції.
Протипоказання
Не дивлячись на те, що женьшень дуже корисний, трохи таких основних протипоказань все ж таки існує. На жаль, не всі люди можуть використовувати його в будь-якій формі.
Фахівці з медицини стверджують, що існують певні випадки, коли женьшень може бути шкідливим для здоров’я. Так, його не рекомендується вживати людям з обмеженими фізичними можливостями, таким як серцеві хвороби чи проблеми з КШЛ, а також тим, хто захворів на пульмонологічну хворобу.
Також женьшень категорично протипоказаний для вагітних жінок і підлітків до 16 років. Це пов’язано зі здатністю речовини впливати на гормональну систему і ріст організму.
Також передозування женьшеню може призвести до проблем зі снігу, а також до прояву небажаних побічних ефектів, таких як підвищений апетит, нервозність і дратівливість. Лікарі попереджають, що користуватися женьшенем необхідно з розумінням і на основі відомостей про його властивості і можливі ефекти.