Коли переходять на зимовий час: дата та година переведення стрілок годинника

Щорічно в Україні стрілки годинників в жовтні переводять на зимовий час. Незважаючи на те, що обговорювалося питання скасування переходи на зимовий і літній час, в Україні стрілки годинників переводять навесні і влітку.

Давно відомо, що причин для такого кроку відразу кілька. По-перше, з настанням зимового періоду істотно скорочується світловий день. Тому перехід на зимовий час балансує відповідність біологічного часу – календарному. Ще однією причиною є економія електроенергії і більш повне використання короткого світлового дня взимку.

Коли переводять час 2022 року

Традиційно в Україні встановлено перехід на зимовий час у жовтні. Роблять це в останню неділю другого місяця осені. Так випадає, що переведення стрілок на зимовий час в 2022 році відбудеться 30 жовтня. Відповідно, в ніч на 30 жовтня о 4:00 ранку стрілки годинника переводяться на одну годину назад.

Звернемо увагу, що практично всі гаджети і електронні пристрої запрограмовані на переведення годинників за зимовий і літній час. Тому немає необхідності вручну переводити час. Це можна зробити лише на механічному годиннику, який оснащено спеціальними механізмами регулювання.

Переведення годинників на зимовий час – як підготуватися

Переведення стрілок годинника часто позначається на біологічних ритмах. Комусь це дається легко і безболісно, а хтось ще довго налаштовується на новий час. Медики попереджають, що при переході навіть на зимовий час можливі погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну.

Постарайтеся в найближчі тижні не планувати ніяких важливих справ, заходів зі значними фізичними і моральними навантаженнями, по можливості відкласти великі справи. Подбайте про своє здоров’я – приймайте вітаміни групи В, С, фолієву кислоту і комплекси з кальцієм і магнієм. Також буде не зайвим збільшити фізичну активність, постаратися отримати максимальний вплив сонця.

Перехід на зимовий час: що важливо знати

Медики дали кілька дієвих рекомендацій, які допоможуть організму швидше впоратися зі стресом при переході на зимовий час.

– намагайтеся за кілька днів до дати переведення стрілок годинника прокидатися і йти до сну пізніше на 20-30 хвилин, також змінити час проведення всіх ритуалів, пов’язаних з цими процесами;
– слідкуйте за тим, щоб приміщення де ви спите провітрювати, при цьому намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі;
– не забувайте про фізичні вправи – проводите вранці розминку для м’язів;
– не переїдайте, проте намагайтеся ситно і помірно снідати


225