Джо Байден озвучив план допомоги США для України

Джо Байден заявив, що Сполучені Штати Америки продовжать допомагати Україні, нададуть ракетні системи й боєприпаси, але не будуть ані затягувати війну, ані тиснути на Київ, щоб він пішов на поступки Росії. Про це йдеться у колонці Байдена для The New York Times.

За його словами, мета США проста: Вашингтон хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії.

Американський президент хоче, щоб Україна могла битися на полі бою та займати найсильнішу позицію за столом переговорів.

«Тому я вирішив, що ми надамо українцям більш досконалі ракетні системи та боєприпаси, які дозволять точніше вражати ключові цілі на полі бою в Україні. Ми продовжимо співпрацю з нашими союзниками та партнерами щодо російських санкцій – найжорсткіших із будь-коли запроваджених проти великої економіки», – заявив Байден.

За його словами, США продовжать надавати Україні сучасне озброєння, зокрема протитанкові ракети Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.

Байден пообіцяв допомогти європейським союзникам та іншим зменшити їхню залежність від російського викопного палива та прискорити «перехід до майбутнього чистої енергії».

Президент додав, що США продовжать зміцнювати східний фланг НАТО, і вступ Фінляндії та Швеції в Альянс зміцнив би загальну безпеку.

«Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією. Хоча я не згоден із паном Путіним і вважаю його дії обурливими, Сполучені Штати не намагатимуться здійснити його повалення в Москві. Поки Сполучені Штати або наші союзники не будуть атаковані, ми не будемо безпосередньо брати участь у цьому конфлікті, відправляючи американські війська воювати в Україні, або атакуючи російські сили. Ми не заохочуємо і не дозволяємо Україні завдавати ударів за її межі. Ми не хочемо затягувати війну лише для того, щоб завдати болю Росії. Моїм принципом у цій кризі був “Нічого про Україну без України”. Я не буду тиснути на український уряд – приватно чи публічно – щоб він пішов на будь-які територіальні поступки», – наголосив Байден.

Американсьий президент наголосив, що переговори України й Росії зупиняються не тому, що Україна відвернулася від дипломатії, а тому що Росія продовжує вести війну, щоб взяти під контроль якомога більшу частину України.

«Сполучені Штати продовжуватимуть працювати над зміцненням України та підтримувати її зусилля, спрямовані на досягнення завершення конфлікту шляхом переговорів», – пообіцяв Байден.

За його словами, національним інтересом США є забезпечити мирну та стабільну Європу та чітко дати зрозуміти, що сила не є правильною.

«Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, вона пошле сигнал іншим потенційним агресорам, що вони теж можуть захопити території та підпорядкувати інші країни. Це поставить під загрозу виживання інших мирних демократій. І це може означати кінець заснованого на правилах міжнародного порядку і відкрити двері для агресії в інших місцях з катастрофічними наслідками в усьому світі», – пояснив Байден.

Він також наголосив, що будь-яке використання ядерної зброї в цьому конфлікті було б абсолютно неприйнятним для США і решти світу – і спричинило б тяжкі наслідки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter