Чехія відправила в Україну танки, ракетні установки та артилерію

Раніше в соцмережах з’явилась інформація про те, що Чехія відправила в Україну танки Т-72 і бойові машини піхоти

Чеська Республіка поставила в Україну танки, реактивні системи залпового вогню, гаубиці та бойові машини піхоти в рамках військових поставок, вартість яких досягла сотень мільйонів доларів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела у Міністерстві оборони Чехії, пише «Європейська правда».

Як повідомляється, джерела підтвердили журналістам партію з п’яти танків Т-72 та п’яти бойових машин піхоти БВП-1 або БМП-1, які були помічені у залізничних вагонах на фотографіях у соцмережах та відеозаписах цього тижня, але це були не перші поставки важкої техніки і обладнання.

«Протягом кількох тижнів ми поставляємо важку наземну техніку – я говорю це загалом, але з визначення ясно, що це танки, бойові машини піхоти, гаубиці та реактивні системи залпового вогню», – сказав високопосадовець Міноборони.

Джерела Reuters відмовилися повідомити кількість поставленої зброї.

«Те, що пішло з Чехії, обчислюється сотнями мільйонів доларів», – цитує агентство своїх співрозмовників.

Високопоставлений представник Міністерства оборони сказав, що чехи також постачають низку зенітних озброєнь.

Фінансування також надходить у вигляді «подарунків» від чеського уряду: армійське спорядження та боєприпаси на суму понад 44,51 мільйона доларів на сьогодні.

Чехія також веде переговори з Україною щодо ремонту пошкодженої української техніки. За словами джерела, наразі проводяться консультації з чеськими ремонтними компаніями щодо їхніх можливостей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter