Російські окупанти вбили вже трьох журналістів, ще 35 були поранені

За час повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну російські окупанти вбили трьох журналістів, ще щонайменше 35 – поранені під час обстрілів.

«Окупанти РФ ведуть боротьбу з об’єктивним висвітленням їхніх військових злочинів в Україні – вбивають та обстрілюють журналістів. Від рук рашистських бойовиків постраждало вже щонайменше 35 журналістів. Трьох убито», – повідомила у вівторок, 15 березня, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсменка нагадала прізвища загиблих від рук російських окупантів журналістів:

  • Журналіст Віктор Дудар загинув під час бойових дій під Миколаєвом.
  • Телеоператор Live Євген Сакун загинув під час ракетного обстрілу в Києві.
  • Громадянин США Брент Рено, відеожурналіст, документаліст був убитий на блокпосту в Ірпені на Київщині.

Багато журналістів отримали поранення від цілеспрямованих обстрілів ворога:

  • Броньований автомобіль з маркуванням «преса» швейцарського журналіста Гійома Бріке під час руху в бік Миколаєва був обстріляний російськими військовими. Журналіст отримав поранення.
  • Двоє журналістів чеського видання Voxpot Майда Сламова і Войтех Богач потрапили під обстріл російських військ.
  • Два данські кореспонденти видання Ekstra-Bladet − журналіст Стефан Вайхерт і фотограф та репортер Еміль Фільтенборг Міккельсен зазнали вогнепальних поранень.
  • Російські війська напали на британську телевізійну групу Sky News – головний кореспондент Стюарт Ремзі та його чотири колеги поверталися до Києва, коли потрапили в засідку.
  • Куля влучила Ремзі в спину, оператора Річі Моклера врятував бронежилет, по якому стріляли двічі.
  • Під прицільним вогнем об’єкти телевізійної інфраструктури України – ворог намагався знищити Київську, Луцьку, Рівненську телевежі, захопив телевежі та телевізійні студії у тимчасово окупованих містах.

«Вбивства та обстріли журналістів є грубим порушенням Гаазьких конвенції і декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни і Додаткових протоколів до неї та Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів», – наголосила Людмила Денісова та закликала міжнародні правозахисні організації посилити тиск на Росію для припинення воєнної агресії проти України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter