Офіс президента прокоментував відео зі стратою українського полоненого

Окупанти на відео відрізали голову живому полоненому

Відео знущань та страти українського військовополоненого прокоментував глава Офісу президента Андрій Єрмак. Відео з російськими окупантами, які відрізають голову полоненому українцю, з’явилося в мережі у вівторок, 11 квітня.

На опублікованому волонтером Ігорем Лаченковим відео люди у військовій формі з білими стрічками (в однострої російських окупантів) жорстоко страчують українця, який перебуває в полоні, відрізаючи йому голову живцем. У кінця відео росіяни показали голову полоненого на камеру та заявили, що її треба надіслати командиру закатованого українця.

«За все буде відповідь і відповідальність», – відреагував на нелюдське відео Андрій Єрмак.

На злочин росіян відреагував і президент Володимир Зеленський. Він заявив, що українці на пробачать окупантам цих звірств.

«Є те, що нікому у світі неможливо ігнорувати: як легко ці звірі вбивають. Ми нічого не збираємся забувати і прощати вбивцям. Законна відповідальність буде за все. Потрібен програш терору», – повідомив Володимир Зеленський.

Публікація цього відео – це черговий доказ воєнних злочинів, які здійснюють росіяни під час повномасштабного вторгнення.

CNN заявило, що відео зі стратою українського солдата, імовірно, зняли ще влітку минулого року. Про це свідчить велика кількість листя та трави навколо. Водночас видання заявило, що виявило ще одне відео з обезголовленням українських полонений, яке зняли бойовики ПВК «Вагнер» під Бахмутом. За даними CNN, відео, де «вагнерівці» обезголовлюють українських полонених, могли зняти нещодавно. У двох українських військових на відео були відрізані голови та кінцівки. Відео журналісти не опублікували з етичних причин.

У прес-службі СБУ у вівторок, 12 квітня, повідомили, що правоохоронці розпочали розслідування щодо звірської страти українського полоненого. «Ми знайдемо цих нелюдів. Якщо треба буде – дістанемо всюди, де б вони не були: з-під землі чи з того світу. Але за скоєне вони точно понесуть покарання», – заявив керівник СБУ Василь Малюк.

Нагадаємо, на початку березня росіяни розстріляли українського полоненого після слів «Слава Україні».12 березня СБУ повідомила, що розстріляним військовим виявився снайпер ТРО Олександр Мацієвський. Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що вже надіслав відео зі стратою міжнародним партнерам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter