Аналітики створили реєстр українських активів російських олігархів

Глухівський кар’єр кварцитів – один із активів російського олігарха Олега Дерипаски

Аналітичний центр StateWatch та онлайн-сервіс YouControl презентували реєстр українських активів російських олігархів. Інструмент має допомогти прискорити стягнення українських активів росіян та колаборантів. Про це йдеться у їхньому спільному прес-релізі.

Як йдеться в повідомленні, реєстр дозволяє відстежувати статус майна і бізнесу агресора у процесі конфіскації та систематизувати наявні дані. Реєстр нині налічує дані про 53 олігархів з рейтингу «200 найбагатших бізнесменів» російського Forbes за 2021 рік, а також низки інших росіян, які перебувають під українськими санкціями та є бенефіціарами бізнесу в Україні.

Наразі реєстр містить досьє на 112 українських компаній загальною вартістю корпоративних прав на 6 млрд грн. 12 компаній вже стягнули у дохід держави через адміністративні позови до Вищого антикорупційного суду, корпоративні права 21 активу – арештували в межах різних кримінальних проваджень. Статуси компаній у реєстрі діляться на арештовані та конфісковані.

«Конфіскація активів у межах закону України “Про санкції” Україна почалася у вересні 2022 року. Утім активи конфісковані лише у декількох росіян, тому цей реєстр допоможе відстежити результативність процесу конфіскації», – додали аналітики.

Згідно з прес-релізом авторів реєстру, до нього не потрапили особи зі списку російського Forbes, які не перебувають під санкціями України та не мають зв’язків із українськими активами. Він доступний за цим посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter