Уряд планує підвищити мінімальну зарплату до 8000 грн наступного року

Денис Шмигаль розповів про те, на що уряд планує витрачати гроші наступного року

Кабінет міністрів запланував на 2024 рік підвищення мінімальної зарплати до восьми тисяч гривень, заявив на засіданні уряду в п’ятницю, 29 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми провели вже дві індексації пенсійних виплат за час повномасштабної війни. У березні 2024 року проведемо ще одну індексацію. Наступного року також запланували збільшення мінімальної зарплати – до 8 тисяч гривень», – сказав голова уряду, але не уточнив, чи підвищення буде поетапним, а чи одноразовим.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський доручив уряду закласти в держбюджеті підвищення розміру мінімальної зарплати в першому півріччі 2024 року. Однак тоді він не вказав, на скільки вона може зрости. Нагадаємо, що в Україні наразі мінімальна зарплата становить 6 тис. 700 грн.

Також Шмигаль на засіданні уряду 29 вересня повідомив, що 42 млрд грн буде спрямовано на стимулювання в Україні економічної активності. Зокрема, ці гроші підуть на підтримку бізнесу та створення нових робочих місць. Зокрема, за програмою «єРобота» уряд планує видати понад 12 тисяч мікрогрантів. Ще 1300 грантів уряд планує видати ветеранам на відкриття бізнесу.

«Постійний фокус тримаємо також на всебічній підтримці українських ветеранів. У проекті бюджету на 2024 рік збільшуємо видатки на ветеранську політику майже удвічі – з 7,5 млрд грн до понад 14 млрд грн. Повноцінно запустимо проект помічника ветерана. На реабілітаційну та психологічну допомогу ветеранам пропонуємо виділити 2,6 млрд грн», – додав прем’єр-міністр.

Також Шмигаль розповів, що уряд має намір видати 3 млрд грн виділимо на державну підтримку великих інвестиційних проектів.

Також прем’єр-міністр розповів, що тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться незмінними. Водночас планується збільшення бюджету на виплату субсидій. Завдяки цифровізації процесів усі субсидії цього року будуть перепризначені автоматично. Ті, хто потребує субсидії і не отримував раніше, можуть подати заявку онлайн – через «Дію» або сайт Пенсійного фонду, додав прем’єр-міністр.