Попри перехоплену Україною ініціативу у північно-західній частині Чорного моря, російські кораблі можуть і надалі обстрілювати міста України
Попри бажання Росії блокувати український експорт Чорним морем, небажання втрачати судна Чорноморського флоту наразі переважає у військового керівництва РФ. Про це повідомили у прес-службі Міноборони Британії у суботу, 14 жовтня.
Через низку атак з боку ЗСУ в серпні та вересні Чорноморський флот подвоїв свою оборону та реактивну позицію. Зокрема, за даними британського Міноборони, Росія перевела багато кораблів та човнів, включно із ракетоносіями, з тимчасово окупованого кримського Севастополя на схід, зокрема, до Новоросійська.
Міноборони Великої Британії повідомило, що Україна перехопила ініціативу в північно-західній частині Чорного моря, де, зокрема, проходять експортні зернові шляхи. У цій акваторії російські кораблі найчастіше стикалися з БПЛА, ракетними атаками та спеціальними операціями Сил оборони України.
«Ризик подальших військових втрат і жахливих політичних наслідків відвертої атаки російськими військово-морськими силами на торгове судноплавство, швидше за все, переважать будь-які вигоди від спроби змусити блокувати торгівлю в Україну», – повідомили у прес-службі Міноборони Великої Британії.
Попри це, у британському Міноборони зазначили, що бійці Чорноморського флоту РФ продовжують тренуватися та обслуговувати кораблі. Це означає, що росіяни цілком імовірно зможуть запускати крилаті та надзвукові ракети зі східної частини Чорного моря.
Нагадаємо, напередодні в ЗСУ підтвердили, що на кораблі Чорноморського флоту, – російський носій крилатих ракет «Буян» та корабель «Павел Державін», – було здійснено успішну атаку. Російські кораблі атакували, застосувавши безпілотники «Морський малюк». На дронах було встановлене експериментальне озброєння, проте яке саме, не зазначається.