З понад 300 українських суддів, причетних до утисків протестувальників, що брали участь у подіях Революції Гідності, 170 досі працюють у судах. Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на дані проекту «База суддів Майдану».
Як з’ясували журналісти, лише 20 суддів з цих 300 звільнились за власним бажанням та 53 були звільнені за якісь порушення (необов’язково за справи Майдану. – Ред.). Ще 16 не здійснюють правосуддя, але отримують зарплатню. Крім того, 61 суддя зараз у відставці, яка передбачає довічне багатотисячне щомісячне утримування.
Більшість так званих «суддів Майдану» залишилися на своїх посадах. Попри негативні висновки від Громадської ради доброчесності, розслідування журналістів та увагу активістів, ці судді успішно пройшли всі перевірки й далі виносять рішення, ухвали, постанови, вироки.
При цьому, зазначає «Слідство.Інфо», це дані за 2022 рік.
До слова, Святошинський райсуд Києва в середу, 18 жовтня, оголосив вирок у головній справі Майдану, яка стосується розстрілів протестувальників на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Підсудними в цій справі є п’ятеро колишніх силовиків із вже розформованого спецпідрозділу МВС «Беркут». Суд визнав їх винуватими, однак реального тюремного терміну ніхто не отримав.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у десяту річницю Майдану закликав українців бути сильними та єдиними. Він застеріг «політиканів» від «боротьби за крісла».