
Український скелетоніст Владислав Гераскевич висловився щодо можливих акцій протесту українських спортсменів через допуск десяти росіян та білорусів на Паралімпіаду-2026.
Про це повідомляє Суспільне Спорт.
Гераскевич провів пресконференцію в Українському кризовому медіацентрі, де розповів про подальші дії після дискваліфікації з Олімпіади-2026, наголосивши, що не відступить від того, щоб оскаржувати рішення заборони виступати в “шоломі пам’яті”, де зображені загиблі українські спортсмени. Адвокат скелетоніста Євген Пронін зазначив, що українець має 30 днів для звернення до Швейцарського суду.
“Я вже неодноразово радив спортсменам боротися, використовуючи всі наявні можливості. Наші паралімпійці — надлюди, дуже сильні і фізично, і морально. Гадаю, що вони приймуть рішення, яке вважають правильним. Так, я радив нашим спортсменам насолоджуватися Олімпійськими іграми і Катерині Коцар і решті збірній”, — зазначив Гераскевич.
“Все ж, ми пройшли дуже довгий час. Ця історія про те, що ми тут [у скелетоні] 10-11 років — вона майже однакова в усіх. Олімпійський спорт — спорт найвищих досягнень, Олімпійські ігри — найвищі змагання у наших видах спорту і, звичайно, всі до них йшли дуже довго. І дуже шкода втратити можливість змагатися за медалі, представляти країну якомога краще”, — додав скелетоніст.
Також на пресконференції скелетоніст назвав провокаціями заборони іншим українцям на Іграх виступати в особливих шоломах. Зокрема, шолом з написом “Be brave like Ukrainians” (“Будь сміливим як українці”) фристайлістки Катерини Коцар, у якому спортсменка виступала задовго до Ігор-2026, та шолом шорттрекіста Олега Гандея з фразою поетки Ліни Костенко “Там де героїзм, там немає остаточної поразки”.
“Загалом ця ситуація із заборонами шоломів Гандея, Коцар, національності особи, що несла табличку нашої збірної на відкритті (росіянка — ред.) — це все виглядає як одна величезна провокація проти України та нашої збірної. Цитата Костенко — це наша культура, тут жодної політики чи пропаганди расової. Це просто наша культура. У той же час представникам інших країн дозволяється одягати свої національні символи на шолом, кленовий листок, наприклад. Це частина їхньої культури”, — додав Гераскевич.
“То чому одним спортсменам можна поширювати свою культуру, а нашим — ні? Для мене це має вигляд однієї величезної провокації проти нашої національної ідентичності, проти України. Звичайно, це неприйнятно, і через це ми продовжимо нашу боротьбу. МОК зраджує всю олімпійську спільноту цим рішенням”, — зазначив скелетоніст.
Новини Лозової – ТРК Сігма Головні новини міста Лозова, Харківська область