Омбудсмен перевірить, що не так із новим шкільним меню від Клопотенка – Новини Лозової – ТРК Сігма

Омбудсмен перевірить, що не так із новим шкільним меню від Клопотенка

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розпочала моніторинг закладів освіти щодо стану реалізації реформи шкільного харчування.

Як передає Укрінформ, про це вона повідомила у Телеграмі.

“Забезпечення права дітей на здоровий розвиток неможливе без налагодження збалансованого, здорового та достатнього харчування. Виховання у дитини корисних харчових навичок формуються насамперед завдяки родині. Однак не можна ігнорувати вплив шкільного середовища на харчові вподобання учнів. Адже через те, що більшість свого часу діти проводять у закладах освіти, один або більше прийомів їжі припадають саме під час навчання. Діти повинні отримувати корисну їжу відповідно до їхніх потреб”, – зазначила омбудсман.

За її словами, “саме тому втілення реформи системи харчування в закладах освіти є одним із важливих кроків у забезпеченні права дітей на здоровий розвиток”.

“Зазначена реформа передбачає, зокрема, удосконалення шкільного меню: обмеження кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів, при цьому збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів”, – нагадала Денісова.

“Тому підтримую ініціативу першої леді України Олени Зеленської щодо формування системи здорового харчування в школах. Адже це − запорука здоров’я молодого покоління”, – заявила уповноважена.

Денісова наголошує, “що одними із головних завдань цієї реформи є формування корисних харчових звичок у дітей та усунення застарілих підходів до приготування та подачі страв. Також важливо подолати усталені стереотипи щодо смаку, видів та якості продуктів у шкільній їдальні”.

“Водночас урізноманітнення страв у шкільному меню повинне відбуватися із суворим дотриманням закріплених законодавством вимог. При цьому звертаю особливу увагу на необхідність дотримання правил і норм безпеки харчування”, – зазначила уповноважена

За її словами, останнім часом в ЗМІ дедалі частіше з’являється резонансна інформація стосовно порушення прав дітей на здорове та безпечне харчування. Крім того, за інформацією ЗМІ, “деякі з батьків залишаються незадоволеними стравами, якими харчуються їхні діти”.

“З метою перевірки стану додержання права дітей на охорону здоров’я та достатнє харчування, а також стану реалізації реформи шкільного харчування мною розпочато моніторинг закладів освіти у всіх регіонах України. Про результати моніторингу буде повідомлено”, – заявила Денісова.


142