“Курс 28,5 – це курс страху”: експерти пояснили, що чекати від стрибка валюти – Новини Лозової – ТРК Сігма

“Курс 28,5 – це курс страху”: експерти пояснили, що чекати від стрибка валюти

Курс долара на міжбанку цього тижня пробив психологічну межу.

Від того, які цифри сьогодні показують табло обмінників залежать завтрашні ціни буквально на усе: паливо, продукти, одяг, вартість стрижки та прального порошку. Ажіотаж на валютному ринку посилюється щодня. Офіційний курс долара до гривні, встановлений Нацбанком сьогодні 28,32 грн за долар, пише ТСН.

Фінансист Ерік Найман переконаний, найбільш суттєвий фактор, через який долар пішов на зліт – повідомлення про плани Кремля. “У нас танки біля кордону. І в нас почалась паніка. Всі, хто може, “біжать” від української гривні. Курс 28,5 – це курс страху”, – пояснює Ерік Найман.

Експерти розглядають кілька сценаріїв на валютному ринку. За найгіршим з них – гривня звичайно піде на нові рекорди. І ключі від доларового спокою заховані за межами нашої країни. “Всі зміни, які ми бачимо на ринку – це зазвичай сюрпризи. Це неочікувані речі. Росія – це сюрприз. Ще пів року тому не було такого інформаційного фону. Якби був – курс зреагував би одразу” – стверджує президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

Утім, навіть нині валюта перебуває приблизно на тій же планці, що і рік тому, а навчені злетами і падіннями українці не біжать в обмінники. До того ж спрацювали ще не всі, важелі, які тягають курс за ниточки.


0