Українець обхитрив Мінцифри: продавав пиво й цигарки за гроші з «ковідної» тисячі – Новини Лозової – ТРК Сігма

Українець обхитрив Мінцифри: продавав пиво й цигарки за гроші з «ковідної» тисячі

Жителі Ірпеня під Києвом змогли купити пиво, цигарки, крупи та хліб за “ковідну” тисячу у “наливайці”. В одному з кіосків з’явилось оголошення – приймаємо оплату “єПідтримкою”.

Про це йдеться 31 січня у сюжеті ТСН.

Як розповіли жителі цього району, “ковідну” тисячу найчастіше тут витрачають на випивку. Максим робить замовлення: пиво та цигарки. Далі розплачується телефоном через термінал і все готово.

Продавчиня зізнається, що тут тисячу Зеленського “отоварюють” доволі часто. Проте як так сталося, що це можливо у звичайному кіоску — відповідати відмовляється.

“Крупи, гречка, вермішель, хліб, вода, сік. Якщо прийшла жінка, їй не треба те пиво. Вона купила, що треба по господарству”, — зазначає вона.

За вакцинальну тисячу гривень журналісти змогли купити пиво і цигарки. Але офіційно витратили “ковідні” гроші на розваги — купили книжки. Так написано в звіті про витрати.

Як власнику цього магазинчика вдалося обійти систему? У Міністерстві цифрової трансформації спочатку запевняли, що це неможливо. Проте після відеодоказів розбирали ситуацію і дали таке пояснення.

“Іноді трапляється, що наші хитрі підприємці використовують термінали, виділені для одного бізнесу, для іншого або не для свого бізнесу взагалі. У цьому випадку на підприємця може буде складено заяву і передано до правоохоронних органів”, — розповів проєктний менеджер Мінцифри Павло Русєв.

Відразу після нашого запиту до Мінцифри, до кіоску приїхала поліція, оголошення про сплату “єПідтримкою” зняли й поспілкувалася з власником. Сам він не на камеру розповів, що продає книги, але вийшло так, що пивом торгувати вигідніше.


264