Ціни на хліб в Україні будуть рекордно високими: назвали нову вартість продукту

Вартість хліба у лютому в Україні зросте максимум на 5-7%.

Як каже виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин, на сьогодні вкрай проблемним є питання продовольчої пшениці, яку досить багато вивезли в листопаді.

“Об’єктивні причини для зростання (цін на хліб – ред.) є. На жаль, не до кінця вирішені питання з агроносителями. Ті аукціони, що влаштовані з продажу дешевого газу, не можуть забезпечити всіх бажаючих хлібопекарів дешевим газом. Тобто, вони змушені вкладати у виробництво хліба дорогий газ”, – сказав Пендзін, передає УНН.

За його словами, мінімальна заробітна плата зросла в грудні, що теж буде лягати в ціну товару. При цьому, кожен місяць хліб додавав 2% до ціни.

“І протягом минулого року додавав, і позаторік додавав (2% – ред.). Нам сказали, що хліб дорожчатиме на 15-20%. Але влада вже дає дешевший варіант газу, тому я думаю, що максимум на 5-7% в цьому місяці ми побачимо і все”, – розповів Пендзін.

Крім того, Пендзін зазначив, що проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей його купувати.

“Держава повинна втрутитися і допомогти малозабезпеченим верствам населення прямими адресними посібниками для того, щоб їм здешевлювати (вартість – ред.). Проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей цей хліб купувати. Коли ми з вами говоримо про людей з досить високими доходами, я не думаю, що з них хтось знає, скільки реально коштує хліб. Якщо їм треба, то вони купують. Ми з вами, коли говоримо про вартість хліба, ми говоримо в першу чергу з точки зору доходів малозабезпечених верств населення”, – сказав Пендзін.

За його словами, на сьогодні є найбільшою проблемою те, що всі здешевлені ціни на соціально значущі продукти влада збирається погашати за рахунок бізнесу.

“Обмеження торгової надбавки – це обмеження доходів рітейлу. Аукціони з обов’язкового продажу газу власного виробництва приватними організаціями – це мінус доходи приватників. Жодної копійки в Державному бюджеті не виділено на те, щоб дати адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення”, – зазначив Пендзін.


246