Народний «ленд-ліз»: Порошенко з волонтерами за півроку передав у ЗСУ допомоги на 46 млн доларів

За пів року після початку широкомасштабного вторгнення російської армії Фонд Порошенка, компанія “Рошен” та волонтери ГО “Справа Громад” передали у ЗСУ допомогу на суму майже 46 млн доларів США. Порошенко каже – попереду нові масштабні закупівлі для фронту.

“З 24 лютого ми зосередили свої зусилля на трьох напрямках. У парламенті наша команда неухильно дотримується принципу внутрішньої єдності. Ще один пріоритет – зміцнення міжнародної підтримки України. І найголовніше – зробити все для постачання озброєння, засобів захисту, бронетехніки та безпілотників для ЗСУ”, – пояснює Порошенко.

Починали 24 лютого з оснащення всім необхідним батальйонів київської тероборони, в тому числі і створених на базі “Євросолідарності”. На початку весни не було нічого – ні бронежилетів, ні касок, форми і навіть білизни, нагадав Порошенко: “ручні кулемети, гранати, радіостанції, – все, що потребували з перших днів бійці територіальної оборони Києва та Збройних сил, ми знаходили, викуповували, постачали”.

Для медичного забезпечення у війська було передано аптечок натівського зразка на 330 млн грн, а також ліки та машини швидкої, у тому числі броньовані.

“Броня на фронті потрібна скрізь. Броня – це ключ до контрнаступу і очищенню наших земель від ворога. Ми отримали контракт, закупили, доставили в Україну і вже передали десантникам 11 сучасних італійських броньовиків “Шилд”. А будуть ще британські БМП “Спартан”, на них вже отримані ліцензії і вони вже викуплені. Це вже не кажучи про сотні повнопривідних військових вантажівок, десятки пікапів, тягачі для перевезення надважкої бронетехніки – всі це механізми і коліщатка нашого наступу і перемоги”, – зазначає Порошенко.

Зараз у Порошенка працюють над оснащення ЗСУ сучасною технікою – безпілотниками і військовими роботами. “Проект “Посейдон” з оперативними безпілотниками, який називається “Очі Арти”, дозволяє нашій артилерійській розвідці по всьому фронтові бачити і знищувати російські склади боєприпасів, російські скупчення техніки і живої сили, російські штаби”, – нагадав він.

Вже у бригадах і понад 350 дронів Autel – це маленькі робочі “пташки”, що допомагають воїну орієнтуватися довкола своїх позицій.

Найголовніше – рятувати життя українських воїнів, наголошує п’ятий Президент. Саме тому ще один важливий проект реалізується спільно з батальйоном парамедиків “Госпітальєри”. “Проект називається “Журавель”, він буде присвячений можливості евакуації з переднього краю”, – розповів Порошенко про нового безпілотного робота THeMIS. “Ми зараз його бронюємо. Ми вдосконалюємо систему управління. Я дуже дякую “Госпітальєрам”, які зголосилися стати нашим партнером у цьому проекті”, – говорить Порошенко.

THeMIS – це естонська платформа, яка вже викликала справжню істерику в росіян – за те, щоб “захопити” безпілотного робота в полон, за поребриком навіть оголосили винагороду у мільйон рублів. “Не дочекаються” – говорить Порошенко.

“Ми будемо завозити і броньовані ambulance – евакуатори. Перша машина вже законтрактована і надійде до “Госпітальєрів”, – повідомив п’ятий Президент.

80% проектів постачання техніки у ЗСУ непублічні з огляду на питання безпеки – наголошує журналіст та громадський активіст Віталій Гайдукевич. Він також зазначає, що майже 46 млн доларів, які спрямовані на ЗСУ Фондом Порошенка спільно з волонтерами, – це співставна сума із допомогою Україні деяких європейських держав-членів НАТО.

“Ми маємо величезний комплекс співпраці, включно з тим, про що я не казав і поки що говорити не буду, з підтримкою наших Сил Протиповітряної оборони. Ми це робимо з 2014 року без зайвого розголосу. Але це залишається серед наших пріоритетів”, – говорить Порошенко.

Петро Порошенко подякував усім, хто перераховує кошти на підтримку армії.

“Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Я хочу подякувати тим сотням і тисячам людей, які залучені в організацію системи допомоги від “Справи Громад”. І подякувати тим десяткам тисяч людей, які відгукуються на наші заклики і включаються в цю допомогу – грошима, волонтерською працею. Разом ми переможемо ворога”, – наголошує Порошенко.

“Ключове слово для нас – контрнаступ. Саме контрнаступ ЗСУ визначить подальший хід війни. А для успіху потрібне ще більше ресурсів. Тому нам зараз належить підтримати наших бійців у критично важливих точках: і в місцях найгарячіших боїв, і у вузлах логістичних проблем. Це наше завдання. Завдання “Справи Громад”, завдання “Братів по Зброї”, вони зосередяться на його вирішенні. Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб зміцнити ЗСУ перед вирішальними боями”, – наголошує Порошенко.

Долучитися до підтримки ЗСУ можна на сайті ГО “Справа Громад” https://spgr.org.ua/uk/


184