Мобілізація в Україні: кого зі студентів усе ж можуть призвати до війська

Загальна мобілізація, яку було оголошено в Україні на початку війни, не торкнеться студентів. На час навчання вони мають відстрочку від призову. Однак деякі з них все ж таки можуть потрапити під призов.

Видання apostrophe розповіло, хто зі студентів вишів може бути мобілізований.

Студенти як українських, так і закордонних вишів, а також професійно-технічних навчальних закладів на час навчання мають відстрочку від мобілізації. При цьому деякі з них все ж таки можуть бути призвані в армію. Це стосується випускників бакалаврату, які готуються до вступу в магістратуру.

Річ у тім, що в період, коли вони закінчили бакалаврат, проте ще не вступили до магістратури, вони формально не є студентами. Відповідно, на них не поширюється відстрочка від загальної мобілізації. Отже, їх можуть призвати на службу в армію.

При цьому також вони можуть не чекати на призов, а піти на фронт добровольцями. Те саме стосується і тих молодих людей, які є студентами та мають повне право на відстрочку від призову.

Раніше стало відомо, що студентів-чоловіків іноземних вишів не випускають за кордон. Зокрема, як повідомляло Суспільне, у пункті пропуску “Шегині” на пішому переході вже декілька днів щодня збираються студенти. Це – повнолітні чоловіки, яким заборонили виїзд за кордон. Усі вони вступили до іноземних навчальних закладів цього літа.

Однак через зміни у законодавстві прикордонники не мають права їх випустити. Таке рішення ухвалили 14 вересня через масові підробки документів про навчання в іноземних вишах.


430