На аеродромі в Білорусі підірвали російський військовий літак А-50

На аеродромі в Мачулищах розташовані російські літаки

На військовому аеродромі «Мачулищі» в Білорусі підірвали російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Внаслідок вибуху в літака пошкоджена кабіна пілота та радіолокаційна антена.

Як повідомила білоруська опозиційна ініціатива BYPOL, вранці 26 лютого на військовому аеродромі «Мачулищі» неподалік Мінська пролунали вибухи. Місцеві жителі розповіли, що один потужний вибух трапився ще вночі, ще два – вранці.

Після вибухів, за словами місцевих, до аеродрома приїхала велика кількість військових, «швидкі» та екіпажі міліції, які перевіряли всі автомобілі, що проїжджали поруч.

Активісти проекту «Беларускі Гаюн» повідомили, що на аеродромі вибухнув російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50, який підірвали. Внаслідок двох вибухів постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена. Після пошкодження літак не придатний до експлуатації. Постраждала також снігоприбиральна техніка, що була розташована поруч.


Літак А-50

Пізніше голова BYPOL Олександр Азаров повідомив виданню NashaNiva, що до диверсії в Мачулищах причетні білоруські партизани.

Цей літак А-50 прилетів у Білорусь 3 січня 2023 року і до 26 лютого здійснив 12 вильотів. Загалом військово-космічні сили РФ мають девʼять літаків А-50.

Російська та Білоруська влади офіційно цей інцидент не прокоментували.

Зазначимо, що на аеродромі в Мачулищах дислокуються російські військові літаки, під час злету яких в Україні оголошують повітряну тривогу, адже вони потенційно можуть нести ракети «Кинджал».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter